„Język polski z klasą 2”
autorstwa Bogusławy Ożóg to nowy podręcznik do nauki czytania i pisania dla klas drugich. Jest on kontynuacją „Elementarza z klasą”- ulubionego podręcznika uczniów polskich szkół sobotnich na emigracji.

Nowy podręcznik utrwala pisownię i czytanie wyrazów z dwuznakami oraz pozwala poszerzyć słownictwo. Wprowadza rozróżnienie na podstawowe części mowy; rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki. Jest jednocześnie zbiorem ćwiczeń opartych na tekstach czytanek, wierszy lub piosenek. Składa się z 30 rozdziałów, a każdy z nich jest propozycją zajęć na kolejną sobotę w polonijnej szkole.

 

Nagranie z piosenkami do podręcznika


Bogusława Ożóg zachęca polonijnych nauczycieli do zamieszczania swoich komentarzy swoich komentarzy na stronie internetowej:  www.polskielementarz.com

Nauczyciele lub szkoły, które już pracują z podręcznikami tej autorki i chcą otrzymać przykładowe propozycje konspektów do podręcznika, proszeni są o kontakt:
e-mail: oboguslawa@yahoo.com, tel. 1 630 924 0391

 

Poprzedni artykułW Kaliningradzie uczą się polskiego
Następny artykuł„Idą święta po niebie” – świąteczne wiersze Elizy – Sarnackiej Mahoney

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj