Nasza redakcja zawsze z radością prezentuje ludzi z pasją, którzy inspirują i wzmacniają Polonię w USA i na świecie. Tym razem o trojgu z Oregonu.

Materiał nadesłała Renata Dajnowska, dyrektor Szkoły Polskiej w Portland, podajemy również jej pełną nazwę – Komisja Kulturalno-Oświatowa „Szkoła Polska” przy Towarzystwie Biblioteki Polskiej w Portland, Oregon.

Zapraszamy do obejrzenia 3 wywiadów na YouTube. Prowadzący wywiady używa pomyłkowo innej nazwy szkoły.

xxx

Marek Stepien – wieloletni, zasłużony i ceniony nauczyciel tańca ludowego w „Szkole Polskiej” w Portland,  twórca autorskich układów choreograficznych opartych na polskich tańcach ludowych z różnych miast i regionów Polski.

.

Julia Witkowska – związana ze szkołą przez ponad 10 lat. Jej absolwentka. Obecnie studentka University of Portland, studiuje marketing i hiszpański.

.

Timothy Shortell–  utalentowany młody człowiek, absolwent szkoły. Obecnie student na Occidental College w Los Angeles, studiuje kompozycję muzyki filmowej.

Renata Dajnowska, Oregon

Poprzedni artykułHasła na temat dwujęzyczności – rozwiązanie konkursu
Następny artykuł„Remember This” – zabierz młodzież na film o Janie Karskim!