„Święta Bożego Narodzenia to niezwykły, magiczny czas pełen pięknych tradycji, radości, nadziei i refleksji nad tym, co naprawdę jest najważniejsze w życiu, czas, w którym gasną wszelkie spory, czas budzący dobro w sercu każdego człowieka”.

Tradycją naszej Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park, IL, są coroczne Jasełka organizowane w tym czasie. Aby tradycji stało się zadość, nie mogło inaczej być i w tym roku.

.

.

.

Z wielkim entuzjazmem Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele pod opieką naszej pani Dyrektor Elżbiety Kucek włączyli się w przygotowanie przedstawienia jasełkowego. Zaangażowanie w to wydarzenie było tym bardziej większe, gdyż w zeszłym roku obostrzenia związane z pandemią nie pozwoliły nam tego dokonać.

.

.

Po wielu przygotowaniach i staraniach wreszcie nadszedł ten upragniony dzień, gdzie nasi wspaniali, szkolni aktorzy mogli zaprezentować swoje zdolności.

Przepiękna scenografia, kolorowe kostiumy, cudowna oprawa muzyczna oraz wspaniała gra aktorska naszych uczniów, nauczycieli i rodziców, przeplatana wesołymi kolędami i pastorałkami nie tylko wprowadziły nas w podniosły, świąteczny nastrój, przypomniały nam o naszych polskich tradycjach ale przede wszystkim pokazały nam prawdziwą istotę Bożego Narodzenia.

.

.

.

.

.

.

Nie mogło też oczywiście zabraknąć Świętego Mikołaja, który w towarzystwie Pani Mikołajowej i wspaniałych Elfów przybył do nas i obdarował wszystkich uczniów prezentami.

.

.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i poświęcony czas opłaciły się, ponieważ wszystko zostało bardzo ciepło przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność i nagrodzone wielkimi brawami. Na koniec tego niezapomnianego wieczoru Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym gorące życzenia spokojnych, radosnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.

.

.

W ten zbliżający się Święty Czas otwórzmy nasze serca dla drugiego człowieka, dzielmy się miłością, nadzieją, radością i wzajemną życzliwością. Nie zapomnijmy, że „Ilekroć uśmiechamy się do swojego brata, wyciągamy do niego ręce, dajemy mu odrobinę nadziei, pozwalamy, by przez nas Bóg innych pokochał – zawsze wtedy dokonuje się Cud Bożego Narodzenia”.

.

Za ogromny trud włożony w przygotowanie tego magicznego wieczoru i to, że mogliśmy w atmosferze szkolnego, rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości, wspólnie cieszyć się oczekiwaniem na przyjście Zbawiciela, z całego serca wszystkim dziękujemy!!!❤

Mamy także nadzieję, że nasza młodzież nie zapomni o swoich korzeniach

i wspaniałych polskich tradycjach, wręcz przeciwnie dumnie będzie je w przyszłości przekazywać przyszłym pokoleniom.🎄🇵🇱❤🇵🇱🎄

.

Krystyna Skoczeń

Nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park 

Poprzedni artykułJasełka i kolędowanie w Szkole Języka i Kultury Polskiej w w Palos Heights, IL
Następny artykułDom Seniora im. Św. Józefa w Woodbridge obdarowany przez polonijną młodzież

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj