18 grudnia 2021 był dniem bardzo radosnym w naszej szkole, pełnym rodzinnego klimatu i świątecznej atmosfery. Składaliśmy sobie nawzajem fantastyczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu tradycyjnie przygotowaliśmy szkolne Jasełka połączone z kolędowaniem. Jasełka były wystawiane nieco inaczej niż zawsze. Były to sceny nagrane wcześniej, przeplatane  śpiewanymi już na żywo kolędami. 

.

.

.

.

Jasełka przygotował pan Marcin Styrnik, a aktorami byli uczniowie klasy IX. Kolędy natomiast przygotowała pani Alina Wolski ze swoimi uczniami klasy VIII. Kolędowaliśmy wspólnie, cała sala śpiewała nasze piękne polskie kolędy.

.

.

Kolędy śpiewaliśmy przy akompaniamencie skrzypiec, na których grała Marysia Latawiec i przy akompaniamencie pianina na którym zagrała Magdalena Gąsienica – Sobczak. Na koniec piękną „Kolędę dla nieobecnych” zaśpiewała Ania Smetek, uczennica klasy IX.

.

.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, czas w naszej polskiej tradycji bardzo rodzinny, czas magiczny. Wraz z narodzinami dzieciątka Jezus, rodzi się wiara, nadzieja i miłość.

Życzę wszystkim, aby wiara potęgowała się w nas z dnia na dzień, żeby nadzieja nas nie opuszczała i żeby miłość pozostała na zawsze w naszych sercach i w naszych domach na zawsze.

Tradycyjnie życzę zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

.

Irena Woźniak
Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej w Palos Heights, IL

Poprzedni artykułJak Oliwia chciała spotkać świętego Mikołaja (i co z tego wynikło)
Następny artykułJasełka u Brzechwy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj