Polska Szkoła im. Św. Stanisława Kostki w Wallington NJ gościła w sobotę, 26 lutego niecodziennego gościa – ikonę piłki nożnej – Jana Tomaszewskiego. Znany sportowiec jest Wicemistrzem Olimpijskim z 1976 roku, brązowym medalistą Mistrzostw Świata z 1974 roku oraz sześćdziesięciokrotnym reprezentantem Polski.

.

.

Gość wspominał swoje sportowe osiągnięcia, odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania oraz rozdawał autografy na piłkach i koszulkach sportowych. Na koniec robiono wspólne pamiątkowe zdjęcia. 

.

.

.

Nie ulega wątpliwości, że postać pana Jana Tomaszewskiego zapisze się w naszej pamięci na zawsze. Dla starszych kibiców – był rewelacyjnym bramkarzem i medalistą Mistrzostw Świata, tym, który w legendarnym meczu z Wembley  zatrzymał Anglię.

.

.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice i przyjaciele Polskiej Szkoły w Wallington serdecznie dziękują wyjątkowemu gościowi za odwiedziny i zainspirowanie młodych ludzi swoimi osiągnięciami.

.

Agnieszka Kasprzak

Poprzedni artykułNie jesteśmy obojętni na krzywdę!
Następny artykułKról i Królowa Klimczoka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj