Eliza Sarnacka-Mahoney w 4 klasie

Eliza Sarnacka-Mahoney, pisarka, poetka i dziennikarka, czytała swoje opowiadanie o emigracji pt. „Aż moja mama” w klasach 4, 5 i 6 w Szkole im. K. Pułaskiego w South Hackensack, NJ. Opowiadanie jest dostępne na naszym portalu https://dobraszkolanowyjork.com/az-moja-mama-opowiadanie-na-wielkanoc-i-dzien-matki/. Jej bohaterką jest Klara, która poznaje historię emigracji mamy i jej rodziny, i konkluduje, że „Ty nie jesteś po prostu moją mamą. Jesteś moją mamą emigrantką. Jesteś aż moją mamą. Strasznie się z tego cieszę”. Opowiadanie, które inspiruje dzieci do myślenia i odkrywania historii rodzinnych.

Eliza w 6 klasie

„Dla dzieci to było nowe doświadczenie, bo zazwyczaj są przyzwyczajone do czytania tekstów przez nauczyciela na zajęciach, a tym razem sama autorka czytała, to była frajda dla nich” – stwierdziła Anna Ozga, nauczycielka klasy 4.

Eliza w 5 klasie

„Moi uczniowie byli ciekawi, czy opowiadanie było wzięte z życia” – powiedziała Ewa Molczyk, nauczycielka klasy 5. – „Zuzia Fracz dopytywała się, czy główna bohaterka, Klara, to tak naprawdę postać wzorowana na osobie córki pani Elizy. Chłopcy chcieli dowiedzieć się, czy wybór imienia Klara był przypadkowy, czy rzeczywiście w życiu istnieje prawdziwa Klara” – dodała.

W klasie 6 po przeczytaniu opowiadania, uczniowie przyznali, że warto zgłębić ich wiedzę na temat początków życia rodziców w Ameryce. Mama emigrantka jest pełna sekretów do odkrycia.

„Jeśli pobudzam dzieci do myślenia i głębszego spojrzenia z szacunkiem na ich rodziców, uznaję, że misja opowiadania została spełniona” – powiedziała Eliza Sarnacka-Mahoney.

Tekst i zdjęcia: Danuta Świątek

Poprzedni artykułBananowa opowieść majówkowa
Następny artykułMała Rada Bezpieczeństwa, czyli atrakcyjny pomysł dla szkół
Danuta Świątek