Jak pomóc dziecku odkryć Ojczyznę, mieszkając za granicą?

1282


Zobacz najpiękniejszy filmik o Polsce 2018. Dowiedz się więcej o polskiej szkole on-line, z której korzysta kilka tysięcy dzieci na całym świecie! 

http://rejestracja.polonijka.edu.pl/odkryjpolske

Polska jest wyjątkowym miejscem, którego piękno można odnaleźć w każdym zakątku kraju, od południa po północ, od wschodu na zachód. Akcja Odkryj Polskę / Explore Poland, której celem jest zachęcenie Polaków mieszkających poza granicami kraju do zapoznania się z dziedzictwem kulturowym oraz niepowtarzalnym krajobrazem Polski, pozwala polskim dzieciom lepiej poznać Ojczyznę. 

W ramach akcji powstał specjalny filmik pokazujący zarówno dzieciom, jak i dorosłym niesamowite miejsca znajdujące się na mapie Polski. Są to między innymi piękne górskie szlaki, gęste lasy, rozległe łąki, błękitne jeziora, piaszczyste plaże i strome klify. Nie zabrakło również polskiej architektury. Ukazane zostały również prawdziwe twarze Polaków, oraz elementy nierozłącznie kojarzące się z polską kulturą. 

 

 

Film powstał z inicjatywy Fundacji Edukacji Polonijnej i Polonijki – Polonijnej Szkoły Podstawowej online. Polonijka jest idealnym rozwiązaniem dla osób mieszkających za granicą i chcących przekazać dzieciom rodzime wartości oraz tradycje, oraz nauczyć swoje pociechy języka polskiego. 

Polonijka to szkoła podstawowa dla dzieci w wieku 5-15 lat. Dzięki niej dziecko ma szansę poszerzyć swoje słownictwo, poznać historię Polski, nauczyć się ortografii i gramatyki, a także zdobyć wiedzę geograficzną i kulturową. Polonijka jest szkołą online – dzięki temu dziecko może się uczyć w dowolnym, dogodnym dla niego miejscu i czasie. Nauka odbywa się za pomocą nowoczesnej Internetowej Platformy Edukacyjnej, na której znajdują się wszystkie niezbędne materiały i scenariusze lekcji, a także gry i zabawy mające na celu zapoznanie uczniów z polską tradycją i obyczajami. Ponadto, każde dziecko ma możliwość  wzięcia udziału w cotygodniowych webinariach, czyli lekcjach online z polskimi nauczycielami, które stanowią świetną okazję do powtórki i lepszego przyswojenia materiału. Szkoła to oczywiście również społeczność uczniowska – w Polonijce działa wyjątkowy program o nazwie “Kolega z ławki”. Każde dziecko uczęszczające do Polonijki ma możliwość uczestniczyć w lekcjach razem ze znajomymi z całego świata.

Trwa druga tura zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Nie czekaj – zapisz się i podaruj dziecku najpiękniejszy prezent – język ojczysty! 

Odkryj Polskę razem z nim i pokaż mu jak piękna jest Ojczyzna!

http://rejestracja.polonijka.edu.pl/odkryjpolske

Poprzedni artykułSzkoła jak z bajki!
Następny artykułJak to było (i jest) z językiem polskim w USA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj