Wystartowałaś z własną produkcją? Zaczęłaś robić coś z niczego? Oto kilka podstawowych rad, które pomogą ci wypromować się za niewielkie pieniądze.

1. Mów o tym co robisz, każdemu i wszędzie. Nawet czekając w kolejce do lekarza możesz zacząć konwersację, o tym czym się zajmujesz, bo nigdy nie wiesz, czy osoba, która siedzi obok ciebie nie prowadzi sklepu i nie potrzebuje właśnie twoich produktów. Pamiętaj, że twoja rodzina i znajomi są najlepszym źródłem polecającym twoje produkty, więc nie kryj przed nimi, czym się zajmujesz.

2. Jeśli to możliwe, zostaw swoje wizytówki lub ulotki u …swojej fryzjerki lub kosmetyczki. Zdziwisz się, ale to naprawdę działa!

3. Pokaż to, co robisz. Jeśli robisz biżuterię, noś ją! Jeśli wykonujesz rzeczy z wełny, zrób mały portfelik lub inny przedmiot, który będzie łatwo widoczny przez innych.

4. Do promocji swoich produktów używaj bezpłatnych i bardzo popularnych platform, takich jak Facebook czy Twitter. Prowadzenie bloga jest strzałem w dziesiątkę! Możesz tam nie tylko zrobić galerię swoich produktów, ale informować czytelników o etapach pracy i tym, jak się do tego przygotowujesz.

5. Jeśli zbierzesz już odpowiednią ilość czytelników swojego bloga, dobrym pomysłem jest zorganizowanie wśród nich konkursu, w którym nagrodą jest coś, co zrobiłaś.

6. Do każdej wysłanej przez ciebie rzeczy, którą ktoś zamówił, dołącz kartkę z podziękowaniem.
To uświadomi kupującym, że traktujesz ich wyjątkowo i że zależy ci na nich. Dbaj o to, by twoi klienci wrócili do ciebie.

7. Jeśli wysyłasz emaila do klienta, zawsze dołącz adres swojej strony na Facebooku i adres bloga.

8. Sprzedawaj za pośrednictwem Ebaya lub Allegro. Nawet jeśli nikt nie kupi, sporo ludzi usłyszy
i zobaczy to, czym się zajmujesz.

9. Nawiązuj znajomości w branży. Kontaktuj się z osobami, które produkują podobne rzeczy i podpatruj, co robią by je sprzedać. Ucz się od najlepszych.

10. Szukaj miejsc, które byłyby zainteresowane twoimi produktami, np. salony mody ślubnej lub sklepy z zabawkami.

11. Oddawaj swoje produkty na aukcje i losowania. To świetna forma promocji!

12. Interesuj się modą i najnowszymi trendami, bo mogą pomóc w kreowaniu twoich rzeczy w najmodniejszych kolorach czy wzorach tego sezonu. Jeśli np. jest szał na wzory indiańskie, wystarczy dodać je do swoich zabawek czy kolczyków.

13. Na swojej stronie czy blogu dodaj w widocznym miejscu notkę z opiniami klientów. Pozytywne oceny innych zawsze działają przyciągająco.

14. Zdjęcia! Bardzo ważny dział o ile nie najważniejszy. To od ich jakości zależy, czy ktokolwiek zatrzyma się na dłużej na twoim blogu. Obserwuj zdjęcia profesjonalistów, patrz na to jakiego używają tła i staraj się postępować podobnie. Oglądaj strony internetowe dużych sklepów i jeśli to możliwe, inspiruj się ich rozwiązaniami. Jeśli są to zdjęcia biżuterii, zobacz z jakiego kąta jest robione zdjęcie i co jest szczególnie wyeksponowane.

15. Zdjęcia segreguj w albumy, które podpisuj tak, by klienci łatwo mogli znaleźć w nich to, czego szukają. Jeśli przedmiot został już sprzedany, nie zapomnij poinformować o tym innych.

16. Pod każdym wykonanym produktem umieszczaj obszerną informację o tym, z czego jest wykonany, jakie ma kolory, wymiary itp. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnych zwrotów i rozczarowań.

17. Jeśli masz w ofercie coś, co pasuje do zamówionych przez kogoś rzeczy, zasugeruj to. Np. do tej pary kolczyków pasuje ten naszyjnik lub pierścionek.

Mam nadzieję, że nasze rady będą początkiem waszego sukcesu!

Małgorzata Mroczkowska
www.mumsfromlondon.com

Poprzedni artykułNew York street fairs – June 2012
Następny artykuł„Blisko siebie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj