Jak dobrze się rozwieść? Podobno na to pytanie można znaleźć odpowiedź na targach d/s rozwodu czyli A Modern Divorce Expo, które w ten weekend odbywają się w Nowym Jorku. Pierwsze na tak dużą skalę w Ameryce. Ale to żadna nowość na świecie. Wielkie targi rozwodowe odbywają się w Wiedniu, Londynie i Paryżu.

Na dwudniowej imprezie jest okazja, by poradzić się np. prawnika, swatki, psychologa, dorady finansowego i fryzjera. Jej organizatorzy zapowiadają, że dzięki uzyskanym informacjom można przygotować się do rozwodu, zmniejszyć jego koszty i przeprowadzić dzieci przez ten trudny dla rodziny proces.

Wstęp od osoby $75 za każdy dzień.

Zanim siadłam do pisania, zastanawiałam się czy ten temat poruszyć. Czy pisanie o targach rozwodowych w jakiś sposób zachęca kobietę albo mężczyznę do rozwodu?

Doszłam do wniosku, że wiadomość może przysłużyć się tym, u których instytucja małżeństwa przeżywa kryzys.
Rozwód niekiedy rujnuje finansowo człowieka, zwłaszcza, że w USA ten proces średnio trwa około jednego roku.

Statystyki donoszą, że 50 procent małżeństw zawieranych po raz pierwszy rozpada się. Jeszcze gorzej jest z małżeństwami nr 2, bo aż od 60-67 procent kończy się rozwodem. Dodam tylko, że trzecie małżeństwo ma jeszcze mniejsze szanse na przetrwanie. Aż 70-73 procent z nich nie utrzyma się za długo.

Nie ma co dziwić sie, gdy młoda dziewczyna marząc o sukni używa zwrotu, że na „jej pierwszym ślubie chce mieć suknię Very Wang”.

A Modern Divorce Expo odbywa się w Metropolitan Pavilion przy 125 West 18th Street na Manhattanie w godzinach od 9 rano do 6 wieczorem, w sobotę 31 marca i niedzielę 1 kwietnia.

Danusia Świątek

Poprzedni artykuł„W raju”
Następny artykuł„Nauka ma swoich męczenników…”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj