logo

Rozpoczął się nabór na konferencję IX Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą, która odbędzie się w dniach 29 czerwca-10 lipca br. w okolicach Warszawy. Spotkanie organizowane jest przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w ramach Programu Polonijnego BEP IPN.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konferencji wyłącznie nauczycieli-praktyków oraz animatorów edukacyjnych – osoby uczące historii i języka polskiego w polskich szkołach, polskich klasach, szkołach parafialnych lub innych polskich placówkach edukacyjnych poza granicami kraju.

Celem kursu jest przede wszystkim wspieranie merytoryczne i metodyczne nauczania historii najnowszej poza granicami kraju. Podczas spotkania uczestnicy wysłuchają nie tylko wykładów, ale także wezmą udział w warsztatach. Tematyka wykładów skoncentrowana będzie wokół historii Polski lat 1939 – 1989, ze szczególnym uwzględnieniem Polskiego Państwa Podziemnego oraz działalności antykomunistycznej po zakończeniu II wojny światowej; stosunków polsko-żydowskich oraz opozycji w PRL.

Podczas warsztatów prezentowane będą sposoby pracy z różnymi tekstami kultury oraz grami edukacyjnymi, jak również jak samodzielnie tworzyć wystawy historyczne. Ważnym tematem tegorocznych Polonijnych Spotkań z Historią Najnowszą będzie uczenie historii małych dzieci.

Szczególnie zapraszani są młodzi nauczyciele, zdobywający dopiero doświadczenie w nauczaniu historii najnowszej. Przy rekrutacji pod uwagę brany jest opis scenariusza zajęć dotyczącego kształcenia patriotycznego.

Szczegółowy program kursu oraz formularz zgłoszeniowy zamieszczony jest na stronie http://pamiec.pl/pa/edukacja/projekty-edukacyjne/ogolnopolskie/program-polonijny do początku kwietnia

Kurs jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych o standardzie turystycznym.

Wypełnione i ręcznie podpisane zgłoszenia wraz z opisem prowadzonej działalności edukacyjnej (poświadczonym przez zwierzchnika) należy przesyłać do 10 maja 2015 r. pocztą elektroniczną na adres: olga.tuminska@ipn.gov.pl . Lista osób zakwalifikowanych na konferencję będzie znana do końca maja 2015 r.

Informacji na temat IX Polonijnych Spotkań z Historią Najnowszą udziela ich kierowniczka Olga Tumińska, tel. +48 22 5818818; e-mail: olga.tuminska@ipn.gov.pl

 

Informacja nadesłana

 

Poprzedni artykuł„Rocznicowe bankiety uczą jak szanować polską szkołę”
Następny artykułSpotkania DPS: „Rodzice – architekci dzieciństwa” – Marta Wesołowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj