Int.Day31

Jak co roku, tak i w ostatnią niedzielę, 14 czerwca 2015 roku w paulińskiej parafii św. Józefa w Rockville, CT odbył się dzień międzynarodowy. Uroczystej Eucharystii o 9:30 rano przewodniczył proboszcz parafii O. Krzysztof Dryba OSPPE.

Podczas wspólnej modlitwy w wielu różnych językach mogliśmy porównać samych siebie do wydarzeń z Ewangelii, że jesteśmy jak te różne ziarenka, które rozsiane po całym świecie, a zwłaszcza tutaj na amerykańskiej ziemi – ziarenka różnych języków, kultur, tradycji łączymy się i pragniemy wzrastać na chwałę naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Dlatego może warto w aspekcie tej dzisiejszej Ewangelii, jak i międzynarodowego dnia w parafii pytać samych siebie: w jaki sposób wzrastam jako uczeń Jezusa Chrystusa? Czy poprzez historię swojego życia krzewię wszędzie tam gdzie Bóg mnie posyła miłość i pokój?

Czasami wszyscy zaczynamy myśleć, że to nie zależy od nas! Czasami mamy doświadczenie, jak bardzo się staramy w naszym życiu… i jak mało po ludzku nam wychodzi…! Ale myślę, że warto zobaczyć w aspekcie tej dzisiejszej Ewangelii, że Bóg ma swój plan „zanosząc ziarna naszego życia” na inną glębę, do innego kraju, innej społeczności czy kultury!

Może modlimy się różnymi językami, może pochodzi z innych kultur, obyczajów, urodziliśmy się czy wychowaliśmy na przeciwległych stronach kuli ziemskiej, ale wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby zasłuchiwać się w Słowa Ewangelii, które jak malutkie ziarenka będą nas ziemiać i napełniać miłością, pokojem i nadzieją misji samego Chrystusa. Dlatego jesteśmy zaproszeni, aby dzień po dniu, rok po roku, godzina po godzinie zasłuchiwać się w Słowo Boga, gdyż tylko ono jest w stanie rodzić życie w każdym z nas, życie, które nigdy się nie kończy, ale które trwa na wieki…

Ta niedzielna Eucharystia, sprawowana jako międzynarodowa wspólnota wierzących niech nieustannie pokazuje każdemy z nas, że jesteśmy jak Boże ziarenka rzucone tutaj na amerykańską ziemię, aby ją użyźniać, przemieniać i napełniać owocami miłości. Zatem we wszystkim cokolwiek robimy, jakimkolwiek językiem mówimy, z jakiego krańca ziemi pochodzimy stawajmy się tutaj w parafii św. Józefa w Rockville najpiękniejszym Bożym Ogrodem, który wzrasta tylko z Nim, dzięki Niemu i dla Jego chwały.

Po zakończonej Eucharystii nie było końca wspólnych rozmów, zdjęć w narodowych strojach i degustowania wielu niesamowitych spakołyków z tych wszystkich miejsc, z których sam Bóg powołał i przyprowadził nas na amerykańską ziemię… A wszyscy parafianie zgodnie powtarzali, że już nie mogą się doczekać kolejnego międzynarodowego dnia w naszej parafii!

O. Dominik Libiszewski OSPPE

Int.Day27

 

Int.Day32

 

Int.Day33

 

Int.Day35

 

Int.Day41

 

Int.Day43

 

Int.Day45

 

Int.Day47

 

Poprzedni artykułPolsko – angielski Cup Song w wykonaniu dzieci z Copiague
Następny artykuł„Nie chodzisz do polskiej szkoły? Załóż Klub Tutusia!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj