konkurs

 

„Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament” – to hasło tegorocznej trzeciej już edycji Międzynarodowego Konkursu Plastyczno – Literackiego poświęconego bł. Bolesławie, organizowanego przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Wydziału Nauki Katolickiej w Olsztynie.

Myślą przewodnią konkursu są słowa: „Wszystko na większą chwałę Bożą” jako nadrzędna dewiza i duchowy fundament życia bł. Bolesławy w dążeniu do świętości.

Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe z różnych zakątków całego świata. Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy literackiej lub plastycznej, odzwierciedlającej postać, osobowość i misję bł. Bolesławy, poprzez pryzmat dowolnie wybranych scen z jej życia i działalności.

Głównym celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o bł. Bolesławie Lament, odkrywanie bogactwa cnót w jej osobowości i duchowości, szerzenie jej kultu, budzenie zapału do naśladowania bł. Bolesławy w dążeniu do świętości, integracja rodziny poprzez współpracę, zbiorowe zaangażowanie i towarzyszenie przy wykonywaniu pracy przez uczestnika konkursu.

Prace można nadsyłać do 1 marca 2017 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w kwietniu 2017 r. Nagrody i dyplomy zostaną przekazane do końca czerwca 2017 r.

Regulamin oraz szczegółowe informacje  TUTAJ

Poprzedni artykułPolskie Tradycje Bożonarodzeniowe – quiz
Następny artykułPolish Your Polish – szlifuj polski, grając!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj