image
Liderki z prezesem D.P.Bonisławskim – od lewej: Anna Rosa, Alicja Nawara i Halina Żurawska

Do 15 lipca są przyjmowane formularze zgłoszeniowe do II Akademii Polonijnych Liderów Metodycznych w Ostródzie.  

Zapytaliśmy Halinę Żurawską, liderkę z Lokalnego Ośrodka Metodycznego w Chicago,  jak udział w Akademii zmienił jej życie zawodowe i spojrzenie na pracę nauczyciela polonijnego? Oto co usłyszeliśmy:

Podwyższyłam swój  poziom kompetencji, poczucie własnej wartości, stałam się  nauczycielem nowej epoki, potrafię korzystać z różnorodnych aktywnych metod, potrafię sprostać nowym edukacyjnym wezwaniom, doskonale radzę sobie z partnerstwem w klasie. Drugą bardzo ważną rzeczą płynącą  z uczestnictwa to integracja nas, nauczycieli z różnych szkół, możliwość wymiany doświadczeń i otwartość na nowe, nieznane doświadczenia, bez krytyki i oceniania.  W życiu prywatnym podchodzę do wielu spraw inaczej, umiem zauważyć tę drugą stronę, słuchać, parafrazować i wyciągać wnioski.

A co ciekawego już zaoferował Lokalny Ośrodek Metodyczny (LOM) w Chicago?

Od stycznia do czerwca 2016 przeprowadzonych zostało 5 spotkań metodycznych w siedzibie Zrzeszenia Nauczycieli Polskich i  szkołach, w których wzięło udział około 200 nauczycieli. Nikogo do niczego nie zmuszamy, przede wszystkim zapraszamy, inspirujemy, zachęcamy, pokazujemy korzyści jakie mogą wynieść uczniowie, nauczyciele i rodzice po zmianie metod i narzędzi, uczymy jak ciekawie uczyć.

Pierwsze zajęcia metodyczne „101 pomysłów na ciekawe lekcje historii Polski”- to byławymiana doświadczeń i dobrych praktyk. Barbara Gawrońska, Marek Adamczyk, Alicja Nawara i Ewa Krasoń pokazali ciekawe pomysły prowadzenia zajęć z historii w szkole polonijnej. Monety, patyczki, słoik, ziarna kawy, czy bingo to tylko niektóre z fantastycznych i prostych pomysłów, które mogą całkowicie odmienić zajęcia lekcyjne! Okazuje się, że wyobraźnia nauczycieli nie zna granic. Mimo niesprzyjącej pogody w lutym 30 nauczycieli skorzystało z naszej oferty. Zaprezentowana została też wystawa o polskich symbolach narodowych, przygotowana przez IPN.

Przeprowadziliśmy również warsztaty „Wychowanie dziecka dwujęzycznego- wyzwania i korzyści”, na które zostali zaproszeni nauczyciele i rodzice. Ponadto w ramach wymiany doswiadczeń i dobrych praktyk swoimi pomysłami na ciekawe lekcje z dziećmi dwujęzycznymi podzieliły się dwie nauczycielki Bożena Burg i Halina Żurawska.

W programie XIV Zjazdu Nauczycieli Polonijnych w Orlando na Florydzie, który zgromadził blisko 250 nauczycieli oraz przedstawicieli polonijnych placówek edukacyjnych, nie zabrakło warsztatów prowadzonych przez chicagowski LOM. 

logo_lmWięcej informacji na stronie: http://odnswp.pl/ii-edycja-akademii-polonijnych-liderow-metodycznych/ Formularze można wysyłać na adres: odnswp@gmail.com

II Edycja Akademii Polonijnych Liderów Metodycznych w Ostródzie objęta została patronatem medialnym naszego portalu www.DobraPolskaSzkola.com

 

logo MenProjekt jest finansowany ze środków otrzymanych od MEN na realizację zadania: “Organizowanie kolonii i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży polonijnej oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą.

Poprzedni artykułSzkoła Konsularna w Nowym Jorku poszukuje nauczycieli
Następny artykułLody dla ochłody – przewodnik po najlepszych lodziarniach w MA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj