111Brandon Stanton ma 28 lat. Przyjechał do Nowego Jorku
z Chicago, gdzie stracił pracę i nie mógł znaleźć nowej.
Miał nadzieję, że w Nowym Jorku znajdzie taką, która będzie wykonywał z przyjemnością. Nie wiedział jednak jeszcze, co to miałoby być. Jedyną rzeczą, która lubiał robić było fotografowanie.
Wpadł na pomysł stworzenia fotograficznej bazy mieszkanców poszczególnych dzielnic Nowego Jorku, takie zestawienie ludzi charakterystycznych dla określonych obszarów tego wielokulturowego miasta. Projekt powstawał przez kilka miesięcy.

Zdjęć przybywało coraz więcej i Brandon postanowił załozyć blog, na którym je zamieszczał www.humansofnewyork.com Zaczepiał na ulicy obce osoby z pytaniem, czy zgodzą się na zdjęcie do jego projektu. Ludzie nie tylko się zgadzali, ale często nawiązywała się rozmowa, w której Brandon poznawał fragment historii fotografowanej osoby i który również umieszczał pod zdjęciem. Całość jest obecnie żywą kroniką mieszkańców miasta, a dwa tygodnie temu Brandon wydał swój album Humans of New York, który cieszy się dużą popularnością. Można go kupić w Barnes & Nobles oraz księgarniach online.

MK

23

24

25

2

4

1

18

19

20

21

22

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17


Poprzedni artykuł„Prozac czy jogurt?”
Następny artykuł„Trzepak”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj