W jedną z ostatnich sobót przed wakacjami w Polskiej Szkole Konsularnej w Nowym Jorku odbyła się wyjątkowa lekcja. Uczniowie mieli okazję poznać historię pisma dla niewidomych oraz nauczyć się podstaw alfabetu Brajla od Adasia Aftyki, chłopca który jest w ich wieku, na codzień sam posługuje się tym pismem i którego historię walki o uratowanie jedynego oka większość uczniów bardzo dobrze zna. Adaś od kilku miesięcy przebywa
w nowojorskiej klinice na leczeniu nowotworu oka, pod okiem znakomitego specjalisty dr Abramsona.
Lekcja była poprowadzona przez babcię chłopca Danutę Gołębiowską, która w Polsce uczy niewidomych języka Brajla, Adaś zaś znakomicie spełnił się w roli asystenta.
Kiedy powstało pismo dla niewidomych, w jakich okolicznościach, czy jest łatwo się go nauczyć osobom widzącym, jak pisać na maszynie brajlowskej – tego wszystkego mogli się dowiedzieć młodzi uczestnicy tego ciekawego spotkania.
Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania.

Realizacja: Marta Kustek, DobraPolskaSzkola.com

Poprzedni artykuł„Stażystką dobrze być!”
Następny artykuł„Tutaj można się wybiegać czyli Muzeum Dzieci w Bostonie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj