Niecodzienny spektakl pt. „Story of two poets” przygotowali Anna Rak i Maksymilian Kubiś, młodzi polscy aktorzy występujący również w nowojorskich teatrach.

“Osiecka – Przybora. Korespondencje, czyli historia dwóch poetów” to adaptacja recitalu autorstwa aktorki Adrianny Kućmierz zatytułowanego “Osiecka – Przybora. Korespondencje”. Anna Rak, absolwentka prestiżowego Stella Adler Studio w Nowym Jorku wspólnie z Maksymilianem Kubisia, który ukończył New York Film Academy oraz American Musical and Dramatic Academy, postanowili przerobić recital w występ teatralny.

„Historia dwóch poetów” oprócz poetyckiego wyrazu zawiera również elementy musicalowe oraz aktorskie. Ruch, gestykulacja i choreografia obecna w spektaklu oddaje wrażenie teatru eksperymentalnego, okraszonego również teatrem maskowym, komedią dell’arte, tańcem teatralnym oraz techniką Meisnera.

Spektakle odbędą 6, 7 oraz 8 lipca  o godzinie 20.00 w Jalopy Theatre na Brooklynie (315 Columbia St. Brooklyn NY 11231).
Bilety można zakupić na stronie teatru www.jalopy.biz w cenie $15.
Młodzi twórcy zbierają  fundusze na dalszą realizację swojego projektu. Każdy może ich wesprzeć  na portalu go fund me – https://www.gofundme.com/Polish-Theatre-At-Its-Best-Anna-Maks), gdzie trwa zbiórka pieniędzy.

 

 

Poprzedni artykuł„Nasze miasto – nasze gniazdo” – projekt edukacyjny dla uczniów szkół w Polsce i na świecie
Następny artykułJustyna Bolek Slavica Dance w Nowym Jorku – warsztaty. 16 lipca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj