W dniu 24 października w naszej szkole, Akademii Języka Polskiego w Manchester, gościliśmy Ojców Franciszkanów z Krakowa, brata Jana i ojca Piotra.  Na to spotkanie zaprosiliśmy rodziców i okoliczną Polonię.

Naszych gości powitaliśmy słowami piosenek „Barka” i „Polskie Kwiaty” w wykonaniu naszych uczniów i rodziców. Rozśpiewanym uczniom akompaniowali bracia Wojciech, Jakub, Antek i David Szczęch. Panie Marta i Marzenka zajęły się dekoracją i „wyczarowały” tło wymowne i odpowiednie dla męczenników, o których rozmawialiśmy.

 

 

 

 

 

Dla naszej szkoły spotkanie z misjonarzami było wielką radością i wyróżnieniem. W czasie ich wizyty dowiedzieliśmy się o życiu i śmierci błogosławionych męczenników z Pariacoto w Peru, o zwyczajach i życiu tamtejszej ludności, warunkach życia na ogromnych wysokościach w Andach i wyzwaniach językowych.

Ojcowie znaleźli też czas na rozmowę z rodzicami i nauczycielami oraz na wspólne świętowanie i zabawy językowe w czasie obchodów Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Na pamiątkę otrzymaliśmy od gości zakładki przestawiające męczenników, obraz  i Boże Błogosławieństwo relikwiami męczenników.

 

E. Wszędyrówna

Zdjęcia: E. Wszędyrówna, archiwum szkoły

 

Poprzedni artykułDzień Dwujęzyczności w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Leuven, Belgia.
Następny artykułPchła Szachrajka w Orchard Lake na IV Polonijnym Dniu Dwujęzyczności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj