Pluszaki małe i gigantyczne: misie
i wszystkie inne zwierzęta, lalki – w tym popularne wśród dziewczynek Barbie, samochody, gry, to wszystko wciąż napływa od polonijnych rodziców
w ramach akcji „Pluszakowy Most”, prowadzonej już od ponad roku przez portal www.DobraPolskaSzkola.com
Są one ogromną radością dla dzieci w polskich Domach Dziecka, Placówkach Opiekuńczo – wychowaczych oraz małych, wiejskich przedszkolach.

To już trzecia edycja „Pluszakowego Mostu”, w której dwa tygodnie temu do potrzebujących polskich placówek zostało wysłanych ponad 3 tysiące zabawek. Dużą niespodziankę zrobili organizatorom akcji, nauczyciele, rodzice i dzieci z Polskiej Szkoły im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie w Nowym Jorku, przynosząc do siedziby swojej szkoły ponad tysiąc zabawek i pluszaków. Pluszakową zbiórkę w swojej placówce zorganizowała dyrektor szkoły Anna Kubicka.

Nawet najmłodsi uczniowie szkoły byli bardzo przejęci akcją, wielu z nich poprzynosiło swoje ulubione pluszaki. “Myślę, że zabawki potrzebne są dzieciom, żeby nie czuły się samotne” – powiedziała jedna
z najmłodszych uczestniczek akcji.

“Szkoła nie tylko uczy, ale przede wszystkim wychowuje” – powiedziała Anna Kubicka – “Chcemy wychować odpowiedzialne, dojrzałe, kolejne pokolenie młodych Polaków i w odpowiedzi na moją prośbę, dzieci postanowiły podzielić się swoimi zabawkami, aby pomóc tym dzieciom, które mają troszkę gorszą sytuację.”
Zbiórka zabawek dla polskich potrzebujących placówek wciąż trwa. Jeżeli posiadają Państwo pluszaki (muszą być w bardzo dobrym stanie), gry, zabawki, książeczki, którymi Państwa dzieci przestały się już interesować, prosimy dzwonić: tel. 347-475-8966 lub przesyłać je na adres:

Polonijny portal www.DobraPolskaSzkola.com
60-02 69 Ave.
Ridgewood, NY 11385

Akcja „PLUSZAKOWY MOST” nie mogłaby być przeprowadzona bez wsparcia osób o wielkim sercu, polonijnych firm i instytucji, którym bliska jest tematyka potrzebujących. Pomagają nam oni nie tylko finansowo, ale również moralnie. Doradzają jak ułatwić załatwienie wielu spraw i usprawnić transport zabawek do Polski. Bardzo im wszystkim dziękujemy!

FIRMY, KTÓRE WSPIERAJĄ „PLUSZAKOWY MOST”:

DOMA Export CO Inc.


Polskie Delikatesy “Polka Deli”, Philadelphia, PA

Biuro Podatkowo – Rozliczeniowe Business Plus na Ridgewood w Nowym Jorku


NorthSide Driving School na Ridgewood w Nowym Jorku


Polska Restauracja „Królewskie Jadło”, Greenpoint i Ridgewood, Nowy Jork


SPOŁEM CafeLounge, Ridgewood, Nowy Jork


Restauracja „Łomżynianka”, Greenpoint, Nowy Jork


S & B Restaurand, Bedford Ave, Brooklyn, Nowy Jork

Butik „FANABERIE”, Nassau Ave., Greenpoint, Nowy Jork


Polskie Deli Kefirek na Ridgewood w Nowym Jorku

Forest Garden Deli na Ridgewood w Nowym Jorku


Poprzedni artykuł„Każdy kocha wieloryby”
Następny artykułDziecko w świecie dorosłych: „Pośród innych”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj