Fot. iStock

Pierwsze pytanie brzmi: DLACZEGO chcesz zwiększyć swój dochód? Dlaczego jest to ważne? Ponieważ poziom twojej motywacji wpływa znacząco na twoją kreatywność oraz determinację w dążeniu do celu!

Czasami na szkoleniach pytam ludzi, jaka kwota jest tuż poza ich możliwościami. Na przykład: ktoś zarabia 4 000 zł miesięcznie i myśli, że 6 000 zł to już nie dla niego. Wtedy pytam: a gdyby ktoś z twoich najbliższych ciężko zachorował i potrzebowałbyś dodatkowych 2 000 zł co miesiąc i nie mógłbyś ich pożyczyć, to co byś zrobił, aby więcej zarobić?

Wtedy właśnie uruchamia się kreatywność. Możesz powiedzieć, że to drastyczny przykład i masz rację. Spróbujmy więc do tego podejść w inny sposób.

Czy jesteś w stanie w ciągu miesiąca zarobić dodatkowe 10 zł? Jeżeli tak, to co byś zrobił, aby je zarobić? Dlaczego więc tego nie robisz?

Większość osób, które o to pytałem mówi, że po prostu nie widzą sensu.

Policzmy więc 10 zł razy 12 miesięcy razy 10 lat tj 1 200 zł. Gdybyś 10 lat temu zaczął zarabiać 10 zł więcej w miesiącu i odkładać, to miałbyś teraz 1 200 zł.  Przydałoby się? Oczywiście, gdybyś co miesiąc zaczął zarabiać 10 zł więcej to bardzo szybko zacząłbyś zarabiać więcej.

Dlaczego? Ponieważ w ten sposób uruchamiasz i rozwijasz swoją przedsiębiorczość.

Podam ci prosty przykład z mojego życia. Czytałem o człowieku, który zamienił spinacz na dom. Oczywiście zajęło mu to rok czasu i w ten proces wymiany zaangażowała się telewizja oraz było to w USA.

Pomyślałem, że w takim razie spróbuję to zrobić w Polsce. Przy okazji moich cotygodniowych audycji (http://www.kontestacja.com/badz-soba-w-biznesie,2747) wymieniłem:

spinacz na długopis

długopis na wachlarz

wachlarz na mydło zapachowe

mydło zapachowe na voucher na sesję fotograficzną

w/w voucher na voucher na prywatny koncert

w/w voucher na gitarę elektryczną

gitarę na 350 zł (ponieważ nie było już chętnych, więc sprzedałem ją:)

Niewielkie zaangażowanie, dużo zabawy i zarobione pieniądze.

A co ty mógłbyś zrobić, aby zarabiać więcej?

Andrzej Burzyński

Finanse – tajemnica odkryta. Cz. 4 – “Jak wyjść z długów? “

Finanse – tajemnica odkryta. Cz. 3 – “Czy żyjesz ponad swoje możliwości?”

Finanse – tajemnica odkryta. Cz. 2 – “Od zmiany przekonań do działania”

Finanse – tajemnica odkryta. Cz.1 – “Pieniądze szczęścia nie dają… “

andrzej-burzynski-2Andrzej Burzyński – szkoleniowiec, którego główną pasją jest rozbudzanie i rozwijanie potencjału zarówno swojego jak i innych. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów. Założyciel Instytutu Rozwoju Osobistego KOAH. Wykładowca Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego. Prowadzi cotygodniowe audycje w Radio Kontestacja. Autor książek: „Od pasji do biznesu”; „Życie pełne pasji”; „Przemawiaj z pasją”; „Przebacz i uwolnij siebie”. Prowadzi blog AndrzejBurzynski.pl poświęcony tematyce szkoleniowej.

Poprzedni artykułG jak GOSPODY, czyli kto jadał „Pod Modrym Fartuchem”, kto popijał „Pod Turkiem” i dlaczego Napoleon przekąszał pod… „Grzybkiem”
Następny artykułMam to na końcu (pierwszego) języka, czyli o zapominaniu ojczystej mowy