Jeszcze tylko do poniedziałku, 26 czerwca do godz. 18:00 zbierany jest społeczny budżet na postprodukcję wyjątkowego projektu filmowego OBŁOKI ŚMIERCI – Bolimów 1915 traktującego o pierwszym użyciu broni chemicznej na ziemiach polskich. Fabularyzowany dokument w reżyserii Ireneusza Skruczaja opowiada zapomnianą przez Świat historię pierwszych niemieckich ataków gazowych na wschodnim froncie I Wojny Światowej.

Dotychczas projekt wsparło 190 osób, dzięki którym zgromadzono ponad 20 000 zł. Niestety jest to zaledwie 44% zadeklarowanej na portalu Polakpotrafi.pl kwoty. Jeżeli nie zostanie zebrana zadeklarowana kwoty – wszystkie środki wrócą do donatorów. Twórcy do ostatnich dni walczą o sukces swojej inicjatywy. Cegiełki zaczynają się już od 1 zł!

OBŁOKI ŚMIERCI – Bolimów 1915 to film tworzony przez grupę pasjonatów: młodych filmowców, rekonstruktorów historycznych i naukowców, pragnących spopularyzować wiedzę na temat początków broni chemicznej na ziemiach polskich. Film relacjonuje okoliczności 3 ataków przy użyciu gazu bojowego – chloru, przeprowadzonych na środkowym odcinku wschodniego frontu Wielkiej Wojny w okresie od maja do czerwca 1915.

Wydarzenia te nadały miejscowości przydomek Polskiego Ypres – miały bowiem miejsce zaledwie miesiąc po pierwszych atakach gazowych na zachodnim froncie I Wojny Światowej.

Po dwóch latach pracy autorom udało się zgromadzić 95% bardzo obiecującego materiału zdjęciowego. Niestety środki na kontynuowanie pracy nad filmem wyczerpały się. Jeszcze kilka dni trwa akcja społecznego finansowania postprodukcji obrazu na łamach portalu PolakPotrafi.pl.

Powstanie filmu można wesprzeć dokonując wpłaty na stronie:

https://polakpotrafi.pl/projekt/film-dokumentalny-obloki-smierci-bolimow-1915.
Na donatorów czekają cenne nagrody: pamiątki, płyty DVD, bilety do kina i inne suweniry.

Zachęcamy do wsparcia tej cennej inicjatywy, która ma szansę stać się wizytówką naszego kraju podczas przyszłorocznych obchodów stulecia zakończenia wielkiej wojny!

Zachęcamy do finansowego wsparcia projektu!

Strona internetowa  filmu:

http://oblokismierci.pl/

Poprzedni artykułJeszcze nie mówią, a są już dwujęzyczne
Następny artykułPrzyjemne z pożytecznym w Polskiej Szkole w Lakewood, NJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj