„Każde dziecko” („Every child”) w reżyserii Eugeniusza Fedorenko to krótki film animowany wyprodukowany
w 1979 roku przez National Film Board of Canada we współpracy z UNICEF. Film nawiązuje do deklaracji UNICEF na temat praw dziecka, do tego, że „każde dziecko ma prawo do nazwiska i obywatelstwa w momencie urodzenia”.

Przedstawia historię dziecka odrzucanego z każdego domu, a następnie znalezionego przez dwóch włóczęgów, którzy dają mu miłość i opiekę. Pokazuje sytuacje z życia ludzi, którzy czasem postrzegają posiadanie dzieci jako przeszkodę w rozwijaniu swojej kariery, w prowadzeniu spokojnego życia bez nadmiaru obowiązków, przeszkodę w relacjach między kobietą a mężczyzną, wybierają psa zamiast dziecko.
W 1980 roku film otrzymał Oscara za Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy.


Poprzedni artykuł„W restauracji zniżka dla grzecznych dzieci?”
Następny artykuł„Otago, Otago – na zdrowie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj