IMG_7420

 

Święto Ofiarowania Pańskiego jest w sposób szczególny zaproszeniem do pamięci o  tych, którzy swoje życie ofiarowali Bogu wybierając drogę naśladowania Chrystusa poprzez konsekrację zakonną. Katecheci oraz dzieci z polskiej katechezy przy parafi Św. Jana Pawła II w Perth Amboy postanowili uczcić ten dzień Festiwalem Piosenki Religijnej.

 

IMG_7320

 

Festiwal rozpoczął się życzeniami składanymi redemptoryście o. Jackowi  Stanisławskiemu, który w tym roku obchodzi srebrny Jubileusz życia zakonnego. Podzielił się on z nami świadectwem swojego powołania, podkreślając w nim, jak wiele radości może dawać życie wspólnotowe. Dla niego też dedykowana była pierwsza piosenka w wykonaniu uczniow kl.VI pt „Jesteś radością mojego życia”.

 

IMG_7452

 

Na tę okazję zostały przygotowane przez pania Agnieszkę Trojnar slajdy przedstawiające historię zgromadzeń:  Ojców Redemptorystów, Salezjan oraz Sióstr Służebniczek. Dzięki temu dzieci mogły więcej dowiedzieć się o zgromadzeniach swoich katechetów.

 

IMG_7494

 

IMG_7589

 

Każda klasa miała przygotowaną piosenkę na festiwal, którą prezentowała przy akompaniamencie zorganizowanego na ten czas zespołu muzycznego pod kierunkiem o. Łukasza Drożaka. W przerwach między śpiewem był czas na dzielenie się historią powołań ojców i sióstr. Każdy z nich otrzymał drobny upominek oraz – najbardziej podziwiane – piękne laurki wykonane przez dzieci. Wieczór podsumował proboszcz o. Waldemar Łątkowski, wyrażając wdzięczność organizatorom Festiwalu – pani Katarzynie Pawce oraz Dorocie Nycz.  Na koniec  wspólnie odśpiewano ulubioną pieśń oazową Św. Jana Pawła II pt. „Barka”.

 

Tekst i zdjęcia: s. Magdalena

http://johnpaulsecond.com/pl/00420,galeria,00352,page,2

Poprzedni artykułWystawa Agnieszki Pietrzykowskiej „Dekonstrukcja pod różową pianką”
Następny artykułCała Polonia czyta dzieciom w Clark, NJ: Świetna zabawa z polską literaturą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj