int_co_gdzie_festiwal_filmowy_540_405_80_c1_center_center
Od wtorku 2 maja 2017 do niedzieli, 7 maja 2017 odbywał się będzie 13. Nowojorski Festiwal Filmów Polskich, w tym roku dedykowany Andrzejowi Wajdzie, który był honorowym patronem festiwalu przez wiele lat. Zmarł 9 października 2016 roku. Na festiwalową inaugurację przygotowano galę w Directors Guild Theatre (110 West 57th Street, New York, NY 10019) i pokaz ostatniego filmu Wajdy „Powidoki” (AFTERIMAGE) – początek o godz. 7 wieczorem.

W kolejnych dniach zaprezentowany będzie „słynny „Popiół i diament”, a także filmy ze „szkoły” Wajdy. 3 maja w MoMa odbędzie się pokaz filmu „Jak być kochaną” (How to be Loved) z 1963 roku Wojciecha J. Hasa. Pokaz filmu otworzy prof. Annette Insdorf.

Festiwal odbywa się przy wsparciu: Ambasady RP w Waszyngtonie, DC, Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, Instytutu Kultury Polskiej w NYC, władz miasta Nowy Jork, Związku Filmowców Polskich oraz Zygmunta A. Rolata (sponsor). Od 4-7 maja pokazy będą się odbywały w Anthology Film Archives (32 Second Avenue , New York, NY 10003). Szczegóły na stronie festiwalu www.nypff.com

Poprzedni artykułKiermasz polskich książek w Clark, NJ
Następny artykułDwujęzyczność do CV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj