Brooklyn to najbardziej zaludniona i bogata etnicznie dzielnica Nowego Jorku – mieszka tutaj około 2,5 miliona osób – m.in. Hindusów, Żydów, Rosjan, Arabów, Włochów i Polaków. Jej początek sięga XVI wieku, kiedy to Holendrzy na skalnym urwisku założyli kolonię, którą nazwali Breuckelen. Dzielnica była do 1898 roku odrębnym miastem. Mieszkańcami Brooklynu była zamożna klasa średnia pracująca na Manhattanie.

Najbardziej ekskluzywną częścią Brooklynu jest Brooklyn Hights. Z wieloma uroczymi kafejkami, butikami, przepięknym widokiem na dolny Manhattan i cały Financial District, Brooklyn Hights nazywany jest drugim Manhattanem. Wraz z rosnącymi cenami czynszu na Manhattanie wielu artystów przenosi się właśnie tutaj. Eleganckie kamienice i wypielęgnowane drzewa nadają dzielnicy królewskiej dostojności. Przeważają domy z czerwonej cegły z lat 50. XX wieku, szerokie aleje z mnóstwem zieleni i wiele kościołów.

Zwolennikom modnych sklepów i dobrych restauracji polecamy spacer po Smith Street, Court Street i Atlantic Avenue. Na drinka zaprasza Waterfrontalehouse na Atlantic Av, pomiędzy Henry i Clinton St. To jedno z najbardziej popularnych miejsc w tej części miasta, które oferuje bogaty wybór piwa (aż 15 gatunków do wyboru). Dodatkowo w każdy piątek na żywo występują grupy bluesowe i jazzowe (www.waterfrontalehouse.com). Z kolei z promenady Brooklyn Bridge Park możemy podziwiać jedne z najlepszych widoków na Manhattan. Dojazd do Brooklyn Heights: liniami metra 2 lub 3 do stacji Clark St.

Tekst i zdjęcia: Marta Kustek

photo 1-44x

photo 2-48x photo 1-70xphoto 3-66x

photo 2-42x

photo 2-71x

photo 3-38xphoto 3-65xphoto 4-62x

photo 3-40xphoto 4-37xphoto 4-42x

photo 3-45x

photo 4-41x

photo 4-63x

Poprzedni artykułPodróż w czasie w Nowojorskim Ogrodzie Botanicznym
Następny artykuł“Nie mówimy 'na zdrowie!’ ” Cz. 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj