Po raz drugi w Akademii Jana Pawła II, NJ, odbył się egzamin STAMP4s w ramach Global Seal of Biliteracy. Po raz pierwszy, rok temu, uczniowie zdawali egzamin pozostając w swoich domach. Tym razem udało go się zorganizować w budynku szkolnym. Do egzaminu przystąpiło 20 uczniów, 11 uczniów klasy IX, 7 z klasy X oraz jeden uczeń spoza Akademii. Wśród zdających znalazł się ubiegłoroczny absolwent, którypodchodził do egzaminu po raz drugi, by zakwalifikować się na wyższy poziom znajomości języka, stopień „working”.

Dyrektor szkoły, Joanna Moczulski, zadbała o logistykę oraz stronę techniczną egzaminu. Między innymi przygotowano salę, która zapewniła zdającym wystarczająco szybki internet. Aby uniknąć problemów związanych z rozładowanymi komputerami i słuchawkami, przygotowana została skrzynka z przedłużaczami i rozgałęziaczami, które okazały się bardzo przydatne. Uczniowie, uzbrojeni w komputery, właściwie dobrane słuchawki, nie kryli lekkiego podekscytowania w oczekiwaniu na pewnego rodzaju niewiadomą. Podeszli do egzaminu poważnie i dojrzale. Na tablicy umieszczony został link, przez który uczniowie logowali się do Avant Assessment oraz kod i hasło, które pozostały zasłonięte do momentu, kiedy wszyscy uczniowie wyrazili gotowość przystąpienia do egzaminu. Po zalogowaniu uczniowie zarejestrowali się i „wystartowali”.

Podczas egzaminu zdającym towarzyszyły: dyrektor szkoły Joanna Moczulski oraz dwie nauczycielki klas licealnych.

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i koleżeńskiej postawie uczniów, drobne problemy natury technicznej udało się rozwiązać i wszyscy zdający po około 3 godzinach zakończyli zdawanie egzaminu. Opuszczali salę nie kryjąc lekkiego zmęczenia, oceniając egzamin jako długi, ale nie bardzo trudny.

.

Małgorzata Tadej

Zdjęcia: Archiwum szkoły

Poprzedni artykułObecnie uczniowie przyjeżdżają z większą radością do szkoły!
Następny artykułJak uzyskać Seal of Biliteracy w stanie Nowy Jork?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj