Polonia of Long Island zaprasza do Lindenhurst na obchody Dnia Dziedzictwa Polskiego 10 czerwca. W programie koncert zespołów Power Blues i Green Secret, tańce, polskie potrawy, polonijne stoiska, gry i zabawy dla dzieci, loteria dla dorosłych i in. Gościem specjalnym podczas Polskiego Dnia w Lindenhurst będzie Adam Kownacki. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony jest na osoby niepełnosprawne z ośrodka SYNAPSA w Mrągowie.

 

 

Poprzedni artykułJuż dziś zaplanuj tegoroczny Polonijny Dzień Dwujęzyczności 20 – 21 października!
Następny artykuł„Róbmy swoje!” – rozmowa z tłumaczem Markiem Kazmierskim
Danuta Świątek
Redaktor naczelna portalu. Dziennikarka prasowa. Adiunkt w Hunter College w NYC. Lauretka Nagrody im. Janusza Korczaka (2022) i Nagrody Marszałka Senatu w konkursie „Polki poza Polską” (2023). Wyróżniona Medalem KEN za pracę w polonijnych szkołach. Absolwentka Columbia University w NYC. Była korespondentka „Życia Warszawy” i „PANI” w Nowym Jorku. Współpracowała z amerykańską edycją „BusinessWeek” i „Working Mother”. Autorka książek m. in. “Kimberly”, „Kimberly jedzie do Polski” i współautorka „Przewodnika po Nowym Jorku”. Koordynatorka akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” w USA. Terapia reminiscencyjna jest jej wielką pasją. Kontakt: DanutaSP@outlook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj