Polonia of Long Island zaprasza do Lindenhurst na obchody Dnia Dziedzictwa Polskiego 10 czerwca. W programie koncert zespołów Power Blues i Green Secret, tańce, polskie potrawy, polonijne stoiska, gry i zabawy dla dzieci, loteria dla dorosłych i in. Gościem specjalnym podczas Polskiego Dnia w Lindenhurst będzie Adam Kownacki. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony jest na osoby niepełnosprawne z ośrodka SYNAPSA w Mrągowie.

 

 

Poprzedni artykułJuż dziś zaplanuj tegoroczny Polonijny Dzień Dwujęzyczności 20 – 21 października!
Następny artykuł„Róbmy swoje!” – rozmowa z tłumaczem Markiem Kazmierskim
Danuta Świątek – redaktor naczelna portalu. Dziennikarka prasowa. Była korespondentka „Życia Warszawy” i „PANI” w Nowym Jorku. Współpracowała z amerykańską edycją „BusinessWeek” i „Working Mother”. Autorka książek m. in. “Kimberly”, „Kimberly jedzie do Polski” i współautorka “Przewodnika po Nowym Jorku”. Terapia reminiscencyjna jest jej wielką pasją. Każdą sobotę spędza z dziećmi w polonijej szkole, gdzie ma szansę działać na rzecz dwujęzyczności w praktyce. Koordynatorka akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” w USA. Kontakt: DanutaSP@outlook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj