podczas przedstawienia (1)

Jeszcze nie tak dawno stroiliśmy choinki i przeżywaliśmy Święta Bożego Narodzenia. Piękny wystrój kościoła zniknął: szopka, choinki i inne ozdoby świąteczne schowaliśmy na przyszły rok. W kościele zakończylismy okres Bożego Narodzenia i rozpoczęliśmy Okres Zwykły. Nie znaczy to jednak, że nic się w tym czasie nie dzieje.

Jedne święta się kończą, a już świętujemy kolejne. Tak też było w parafii Św. Jana Pawła II w Perth Amboy, w której 18 stycznia dzieci z polskiego CCD obchodziły święto babci i dziadka. Jak co roku odbyła się w intencji wszystkich bliskich babć i dziadków msza św. Te wyjątkowe święta są dla wielu z nas, Polaków mieszkających poza granicami Polski, ogromnym przeżyciem, ponieważ tylu drogich nam dziadków nie mieszka tu z nami. Cieszyliśmy się jednak bardzo z obecności wszystkich tych, którzy byli na mszy św.

Msza z udziałem wszystkich dzieci z polskiej katechezy przy kościele św. Jana Pawła II przygotowana przez klasy 3 i 5 oraz dzięki pomocy nauczycieli przebiegała w pięknej oprawie. Uczniowie czytali czytania, modlitwę wiernych oraz śpiewali psalm. Podczas kazania O. Łukasz Drożak nawiązywał do powołania jakie mają dziadkowie pełniąc dobrze swoją rolę. Bardzo często powołanie bycia dziadkiem i babcią wymaga ogromnego poświęcenia.

Pod koniec mszy św. rozpromienione dzieci wręczyły wszystkim babciom i dziadkom piękne laurki. Po szczególnym błogosławieństwie O. Waldemar Łątkowski, proboszcz parafii, zaprosił gości na program artystyczny i poczęstunek.

Dzieci rozpoczęły od przedstawienia o radosnym święcie; mówiły o tym, jak dziadkowie wyczekują tego dnia oraz o tym, jak dzieci cieszą się z wizyty u nich. Jak wspaniale dom babci pachnie szarlotką i jak miło zobaczyć dziadka czekającego na nich w drzwiach. „Z takich wizyt wynosimy wiele wartości” – mówią dzieci – „jak na przyklad porady babci i opowieści dziadka”. W tym roku program przygotowała klasa 6. Wesołe piosenki wprawiły gości w miły nastrój.

W takich chwilach nasuwają się refleksje, jak wielką role odgrywają dziadkowie w naszym życiu. Uświadamiamy sobie, jak ogromnym skarbem są dla naszych dzieci, ucząc ich, opiekując się nimi i przekazując wartości życiowe. Dociera też do nas, jak smutne bywają dni bez dziadków.

Zdjęcia z uroczystości są dostępne na stronie parafii www.johnpaulsecond.com

Dorota Nycz

DSCF1382_2

DSCF1390_2

EJ8F1562_2

EJ8F1567_2

EJ8F1575_2

EJ8F1585_2

EJ8F1544_2
miłe chwile

Poprzedni artykułAntek niesie ananasa czyli nowy elementarz dla polonijnych dzieci
Następny artykuł„Mój klucz do Nowego Jorku” – rozmowa z Urszulą Gacek, Konsul Generalną w Nowym Jorku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj