DZien_Babci_2

Jest taki dzień raz w roku. Kiedy to nasze pociechy – te młodsze i starsze wyrażają wdzięczność swoim dziadkom i babciom. Za ich miłość, poświęcenie, przywiązanie i trud wychowania. Dzień Babci i Dziadka.

Kiedy dziadkowie i babcie w otoczeniu swoich wnuków weszli na salę auditorium w Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ trudno było nie zauważyć jak wielkie wzruszenie malowało się na ich twarzy. Uroczystą akademię otworzyła swoim przemówieniem dyrektor Anna Tracz. Goście zostali usadowieni przy pięknie nakrytych stołach na których czekał już gotowy poczęstunek. I to nie byle jaki, gdyż własnoręcznie wykonany przez najstarszych wychowanków, oczywiście z pomocą rodziców. Stoły uginały się od przeróżnych domowych wypieków, a dzieci miały niesamowitą frajdę przygotowujac kolorowe kanapeczki dla swoich babć i dziadków. Starsze dzieci wdzięcznie pomagały młodszym w podawaniu dziadkom gorących napojów. Tym razem to babcie i dziadkowie mogli odpocząć, a ich wnuki mogły się nimi zająć.

Dzien_Babci_2015

Dzien_Babci_2015_1

Po przemówieniu dyrektor szkoły rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wcześniej wykonały portrety swoich babć i dziadków, którymi przyozdobiły salę i która wyglądała teraz jak piękna galeria artystyczna. Dużo radości i wzruszeń przysporzył moment, kiedy dziadkowie i babcie musieli rozpoznać siebie w prezentowanych portretach. Choć to zadanie wydawało się pozornie trudne, jednak nie mieli oni z tym najmniejszego kłopotu! Śmiechom i oklaskom nie było końca. Dla zwycięzców przewidziane były nagrody – piękne kolorowe medale wykonane przez dzieci i nauczycieli.

W kolejnej części uroczystości dzieci zaprezentowały gościom kolejną niespodziankę. Ustawione w rzędzie, z uśmiechem na twarzy każde dziecko prezentowało jedną literkę, która była częścią napisu “Dziadkowie”. Jedna literka i jedno określenie, z czym się ta literka kojarzy. I tak na przykład, z literką “k” kojarzyło się słowo “kochać” – bo jak tu nie kochać babć i dziadków?

Uroczystości uwiecznione zostały podczas sesji fotograficznej, w czasie której każda babcia i dziadek mógł się sfotografować ze swoją ukochaną wnuczką czy wnukiem i swoim ręcznie wykonanym portretem.

Ogromne podziękowania należą się pani Katarzynie Misztela za profesjonalne przygotowanie części artystycznej i piękną inscenizację.

Katarzyna Gadziała
Zdjęcia: Lidia Wrażen

Poprzedni artykułAikido – forma terapii ruchem
Następny artykułO tańcu w książkach i na parkiecie – Cała Polonia Czyta Dzieciom w Polskiej Szkole im. H. Sienkiewicza na Brooklynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj