Dzielnica dla bogaczy. Znana w przeszłości jako „dzielnica jedwabnych pończoch”, obecnie Upper East Side utrzymuje status jednej z najbardziej zamożnych i wpływowych sekcji Nowego Jorku.

W Nowym Jorku adres jest bardzo ważny, ponieważ określa człowieka na drabinie społecznej i zawodowej. Każdy Nowojorczyk marzy, aby tu zamieszkać, jednak mało kogo na to stać. Tomasz Stańko, żeby móc zamieszkać na Upper East Side, musiał udokumentować, że pochodzi z dobrego domu, ma rekomendację
z wytwórni Universal i The Museum of Modern Art oraz poświadczenie kolegi, który mieszka na Manhattanie.
Bo sąsiedzi nie chcieli mieć byle kogo za ścianą.

Upper East Side na nowojorskim Manhattanie obejmuje obszar od 59. do 96. ulicy, od strony wschodniej graniczy z East River, od strony zachodniej zaś z zielenią Central Parku. Okolica jest bardzo zadbana, ulice czyste, a wokół znajduje się wiele eleganckich kameralnych restauracji, małych galerii sztuki, najlepszych sklepów i elitarnych szkół.

 

b
 
c
 
e
 
f
 
g
 
h
 
i
 
j
 
k
 
m
 
n
 
o
 
p
 
d
 
l
 
a
 
Fot. Marta Kustek/Andrzej Cierkosz/internet
 
 

Poprzedni artykułMoc słowa pisanego czyli bierzmy udział w Konkursach!
Następny artykuł„To są zwierzęta. Powinniśmy się nimi opiekować, a nie je zjadać „

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj