18009014_10155192727546115_2118733769_n

W dniach 9-13 maja w Domu Narodowym w Nowym Jorku, w godzinach od 4.30p.m. do 7.30 pm odbywać się będą bezpłatne zajęcia warsztatowo- sceniczne dla polskich zdrowych i niepełnosprawnych dzieci. Jest to niecodzienny projekt, bo poprowadzony przez obdarzone talentem muzyczno – wokalnym lub instrumentalnym niepełnosprawne dzieci z Polski wraz z gwiazdami polskiej sceny.

Celem warsztatów jest promocja polskiej muzyki i piosenki, wzmacnianie więzi kulturowej z ojczyzną wśród dzieci polonijnych oraz utrwalanie poczucia tożsamości narodowej i przywiązania kulturowego do korzeni w rodzinach polskich. Zabawa, muzyka i warsztaty wokalne mają też być elementem kulturoterapii dla dzieci niepełnosprawnych, zarówno tych, które przylecą z Polski, jak i tych, które mieszkają w USA. Praca pod okiem polskich gwiazd sceny ma być dla dzieci inspiracją i budowaniem poczucia wiary w siebie, własnej artystycznej wartości i wyjątkowości.

Zwieńczeniem projektu będzie charytatywny koncert w dniu 14 maja , na którym artyści zaśpiewają najpiękniejsze piosenki o Polsce wykonane w różnych stylistycznie aranżacjach muzycznych ( np. „Sen o Warszawie” – cover C. Niemen, „Nie pytaj o Polskę” – cover G. Ciechowski, „Warszawa” – cover T- love itp.) oraz własne przeboje. Artyści  zagrają i zaśpiewają część piosenek wspólnie z dziećmi z Polski i USA.

Dzieci wraz z gwiazdami – swoimi idolami zwiedzą również Nowy Jork i poznają wolontariuszy polonijnych. Swój udział w projekcie potwierdzili już Damian Ukeje i Kamil Bednarek, Ewelina Lisowska i Jacek Mezo Mejer. Koncert poprowadzi Andrzej Młynarczyk.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na warsztaty: Tomasz Wojnowski. tel. 917  292 7515 

Inicjatorem projektu jest Fundacja Kochajmy Zabytki – Zabytki Dzieciom, która zajmuje się m.in. kulturoterapią, art- terapią dzieci oraz promowaniem wśród dzieci polskości, umiłowania Ojczyzny, naszej kultury i patriotyzmu.

 

 

Poprzedni artykułDwujęzyczność do CV
Następny artykułTeatralno – taneczne letnie półkolonie w Nowym Jorku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj