Urzędnik archiwum Roman Dziewanowicz ma oryginalne hobby. Tworzy kartotekę ludzi urodzonych 29 lutego. Pewnego dnia natrafia na nietypową sytuację…… . Jeden z tych filmów, które się ogląda się dla czystej rozrywki, przyjemności. Pozbawiony jest moralizatorskiego nadęcia i enigmatycznej symboliki, zaś cały ciężar skupia się na wciągającej i zagmatwanej fabule, która trzyma w napięciu do ostatniej minuty filmu. Delikatne, orkiestrowe akcenty muzyczne – charakterystyczne dla takich filmów, nadają smaku scenom. W tle pierwszego planu przewija się krajobraz czarno-białej Warszawy lat 50-tych. Jeśli kanał Państwu się podoba to proszę dać łapkę i go zasubskrybować.

Reżyseria i scenariusz – Tadeusz Chmielewski

Obsada aktorska:

Joanna Jędryka – Elżbieta Brylska, dziewczyna Jana Dziewanowicza

Janusz Bylczyński – inżynier Henryk Nowak

Stanisław Mikulski – sierżant Jan Dziewanowicz

Wacław Kowalski – badylarz Henryk Nowak

Bohdan Ejmont – Olecki, kapitan WSW

Bolesław Płotnicki – Kazimierz Dziewanowicz, ojciec Jana, pracownik archiwum hipoteki

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: Na Gromnicę łataj bracie rękawicę
Następny artykułNie stawiała słynnej babci na piedestale! – rozmowa z wnuczką Marii Skłodowskiej – Curie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj