Teresa Osadnik
Teresa Osadnik

Portal DobraPolskaSzkola.com z ogromną radością pisze o polonijnych nauczycielach, którzy odnoszą sukcesy małe i duże.

Każdy jest ważny. Dzisiaj informujemy o szczególnej nagrodzie „Award for Excellence in Teaching” z Rockland Community College, NY, którą otrzymała TERESA OSADNIK, dyrektorka Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika w Mahwah, NJ.

Pani Osadnik pracuje jako adiunkt na Rockland Community College w Suffern, NY, gdzie jest około 350 adiunktów. Nagroda jest więc wielkim wyróżnieniem za jej umiejętność nauczania i zaangażowanie w pracę środowiska.

DSCN4202„Byłam mile zaskoczona otrzymaną nominacją do nagrody. Po przeczytaniu listu rekomendacyjnego zrobiło mi się ciepło na sercu, a oczy mocno zwilgotniały” – mówi Osadnik. „Studentka pisała
w liście, że nie było jej łatwo powrócić do nauki po wielu latach przerwy. Mając rodzinę i pracując na cały etat, trzeba umieć zorganizować sobie czas. Studentka wzięła College Algebra kurs z innym instruktorem i nie zdała. Musiała powtórzyć kurs. Zaraz po pierwszych zajęciach ze mną, wiedziała, że trafiła do właściwej klasy. Dalej pisała, że nie było jej łatwo przychodzić do klasy po całym dniu pracy, ale mój serdeczny i ciepły uśmiech, którym witałam studentów o godzinie 7: 00 wieczorem rozmywał jej zmęczenie i przywracał siły do nauki. Studentka opisywała także mój sposób uczenia. Wspomniała o moim solidnym przygotowaniu do każego wykładu oraz jasny, logiczny i przejrzysty sposób rozwiązywania przykładów. A także zastosowanie środków multimedialnych, jak korzystanie z przykładów on-line oraz sprawdzianów i egzaminów, które umieszczałam na portalu. Studenci mogli rozwiązywać przykłady on-line, co pozwoliło im na lepsze przygotowanie się do testów, które pisali w klasie” – opowiada Osadnik.

Nominacja to jeden z najważniejszych elementów, które wiodą do nagrody. Potem nominowany musi przygotować swoje portfolio, które ocenia specjalna komisja uczelni. Portfolio zawiera m. in. opis metod
i środków używanych podczas wykładów, konspekty zajęć, wykaz szkoleń i udział w konferencjach oraz listę publikacji. Ważna też była działaność społeczna na rzecz konkursu Math Kangur USA.

Award for Excellence in Teaching ustanowił prezydent Rockland Community College i pierwsza nagroda została przyznana w 2011. W tym roku nagrodę tę otrzymały dwie osoby, w tym Teresa Osadnik.

Gratulujemy!

Redakcja portalu DobraPolskaSzkola.com
Fot. archiwum Teresy Osadnik

Poprzedni artykułKampania „W naszym domu mówimy po polsku!” – fragmenty spotkania w Polskiej Szkole w Bridgeport, CT
Następny artykułRozwiązanie konkursu “Nauczyciel z powołania, z przypadku czy z konieczności?”

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj