W sobotę, 20 października 2012 roku uczniowie klasy pierwszej z Zespołu Szkół przy Konsulacie Generalnym RP z siedzibą przy parafii MB Pocieszenia na Williamsburgu w Nowym Jorku, zostali oficjalnie pasowani na uczniów. Każdy z dwudziestu pierwszoklasistów po złożeniu ślubowania, był pasowany wielkim czerwonym ołówkiem przez dyrektor Annę Izak, na nowego członka placówki. Emocji było wiele, i dla świeżo upieczonych uczniów, i dla ich starszych kolegów, oraz rodziców i nauczycieli – przede wszystkim dlatego, gdyż pasowanie na ucznia odbywało się po raz pierwszy w historii tej szkoły.

Wyjątkowości spotkania dodawał również fakt, że nie tylko ślubowali uczniowie, ale też … ich rodzice, powtarzając za Dorota Mikłowską, wychowawczynią pierwszoklasistów, słowa:

Mam dziecko w szkole i będę się starać,
zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem,
słuchać uważnie o czym mówi,
pamiętać, że każdy uczy się na błędach,
doceniać w dziecku to, co jest w nim najlepsze,
przytulać je często,
cieszyć się jego dzieciństwem!

Podczas uroczystości ślubowania pierwszoklasiści oraz najstarsi uczniowie szkoły, zaprezentowali program artystyczny, po którym wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi, udali się na przygotowany przez rodziców smaczny poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej!

Poprzedni artykuł„Niedaleko pada jabłko od jabłoni”
Następny artykuł„Jak przygotować dzieci do huraganu?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj