W sobotę, 20 października 2012 roku uczniowie klasy pierwszej z Zespołu Szkół przy Konsulacie Generalnym RP z siedzibą przy parafii MB Pocieszenia na Williamsburgu w Nowym Jorku, zostali oficjalnie pasowani na uczniów. Każdy z dwudziestu pierwszoklasistów po złożeniu ślubowania, był pasowany wielkim czerwonym ołówkiem przez dyrektor Annę Izak, na nowego członka placówki. Emocji było wiele, i dla świeżo upieczonych uczniów, i dla ich starszych kolegów, oraz rodziców i nauczycieli – przede wszystkim dlatego, gdyż pasowanie na ucznia odbywało się po raz pierwszy w historii tej szkoły.

Wyjątkowości spotkania dodawał również fakt, że nie tylko ślubowali uczniowie, ale też … ich rodzice, powtarzając za Dorota Mikłowską, wychowawczynią pierwszoklasistów, słowa:

Mam dziecko w szkole i będę się starać,
zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem,
słuchać uważnie o czym mówi,
pamiętać, że każdy uczy się na błędach,
doceniać w dziecku to, co jest w nim najlepsze,
przytulać je często,
cieszyć się jego dzieciństwem!

Podczas uroczystości ślubowania pierwszoklasiści oraz najstarsi uczniowie szkoły, zaprezentowali program artystyczny, po którym wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi, udali się na przygotowany przez rodziców smaczny poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj