bezpieczny.seksCo jest lepszym wyborem dla ucznia; darmowa pizza czy prezerwatywy w szkole?

Uczniowie 22 szkół średnich w Filadelfii mają dostęp do darmowych prezerwatyw, by zapobiec szerzeniu się chorób wenerycznych.

Okazuje sie bowiem, że na 130 tys. dobrowolnie przebadanych uczniów w ciągu ostatnich 5 lat, aż ponad 6.5 tys. z nich ma chorobę weneryczną i jest zarażonych HIV. Co czwarta osoba zarażona HIV w Filadelfii jest wieku od 13 do 24 lat.

Niedawno w filadelfijskich szkołach zainstalowano automaty z prezerwatywami. Znajdują się one w gabinetach pielęgniarek. Dostępu do nich nie mają tylko ci, których rodzice na piśmie albo telefonicznie nie wyrażą na to zgody.

Darmowe prezerwatywy w szkole dzielą rodziców w domach. Jedni uważają, że zachęcają one do wcześniejszej aktywności seksualnej, inni, że uchronią młodych przed chorobami. Do darmowych prezerwatyw mają dostęp uczniowie w wieku już 14 lat. Za wcześnie?

W Springfield, MA, darmowe prezerwatywy są dostępne w gimnazjach dla dzieci w wieku 11 lat.

Na tarenie USA uczniowie 418 szkół publicznych mogą korzystać z darmowych prezerwatyw.

Ciekawe, co większość rodziców wybrałaby dla swoich dzieci?

Darmową pizzę czy prezerwatywy w szkole?

Danusia Świątek

Poprzedni artykuł„100 lat pani Walentyny”
Następny artykułProf. Jan Miodek do polonijnych rodziców: „Podtrzymujcie w domu język polski!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj