Kilka tygodni temu ogłosiliśmy w ramach VI Polonijnego Dnia Dwujęzyczności Konkurs na nagrania filmowe, w których młodzi Polacy prezentują nam swoje pasje. Dzielą się z nami częścią swojego życia, chyba tą najbardziej kolorową, która sprawia, że z radością budzimy się rano, niecierpliwie oczekując na rzeczy, które kochamy wykonywać najbardziej!

Pasja ma ogromne znaczenie dla jakości naszego życia. Pozwala wyrazić samego siebie, jest spełnieniem odwiecznej potrzeby wolności, niezależności i swobody. Tylko najpierw trzeba ją odnaleźć, a żeby odnaleźć, trzeba jej szukać i próbować. Warto nie ustawać w jej poszukiwaniach, a jak już znajdziemy, pielęgnować i nieustannie rozwijać.

Dzisiaj chcemy zaprezentować Państwu tych szczęśliwców, którzy dosyć wcześniej odkryli w swoim życiu rzeczy, które przynoszą im radość, nadają ich życiu sens i w których wykonywaniu są bardzo dobrzy.

Projekt w swoim założeniu miał na celu wybrać najlepszych, jednak po obejrzeniu wszystkich nagrań doszliśmy do wniosku, że w temacie pasji i zainteresowań, nie ma mniej lub bardziej dobrych, i że wszyscy są mistrzami na obszarach, które zostały nam zaprezentowane. Dlatego wszystkim uczestnikom przyznaliśmy Specjalne Wyróżnienia i Dyplomy, natomiast ich filmowe nagrania są tegoroczną główną atrakcją Polonijnego Dnia Dwujęzyczności 2020.

Przez cały weekend, w sobotę i niedzielę, 17 i 18 października, będziemy Państwu prezentować na stronach FB nagrania polonijnych dzieci i młodzieży, które otrzymaliśmy z różnych krajów.

Jesteśmy przekonani, że Państwa zainspirują i sprawią tyle samo radości, ile nam przy ich oglądaniu!

https://www.facebook.com/dobraszkolanowyjork

https://www.facebook.com/Polonijny-Dzień-Dwujęzyczności-Polish-Bilingual-Day-strona-oficjalna-111775130211868

Zapraszamy do oglądania wspólnie z nami wspaniałych pasji i zainteresowań, niezwykłych młodych ludzi, urodzonych w polskich rodzinach w różnych krajach świata. Swoje nagranie przesłali do nas następujący uczestnicy:

Daniel Argasinski, USA

Sofia Di Ascenzi, Włochy

Natalia Prajzner, USA

Eliana Woznik, USA

 Wiktoria Siekierska, Holandia

Kinga Kozek, Australia

Antonina Domaradzka, USA

Vivienne Trawińska, Wlk. Brytania

Marcelina Domaradzka, USA

Kevin Zwoiński, Holandia 

Victoria Kuteras, USA

Jakub Kolodziej, Włochy

Damian Halat, USA

Oliwia Hędzlik, Belgia

Maciej Sznajder, Belgia

Nicole Ciuba, USA

Oskar Luczaj, USA

Tadzio Kozek, Australia

Daniel Luczaj, USA

Klaudia Kozek, Australia

Krystian Malkowski, USA

Zuzanna Szewc, USA

Karina Radecki i Eric Kapołka, USA

Gabriela Rogowska, USA

Veronica Merchelski, USA

Amelia Jucha, USA

Sebastian Stenfert Kroese, USA

Nichole Waligóra, USA

Amelia Hajduk, USA

Kaja Hajduk, USA

Jakub Szczygieł, USA

Wszystkie filmy zostaną zamieszczone na naszym portalu, stronie www.PolishBilingualDay.com oraz You Tube/ Dobra Szkola Nowy Jork, po zakończeniu Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, natomiast do ich autorów zostaną przesłane Dyplomy oraz nagrody książkowe.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział w Konkursie, gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy nieustannego rozwijania swoich zainteresowań. Duży ukłon należy się tutaj również rodzicom, którzy wspierają, zachęcają, pomagają w realizacji zainteresowań swoich dzieci. To dzięki nim mogą się one w przyszłości zaowocować światowymi osiągnięciami i nagrodami, czego wszystkim gorąco życzymy!

Zespół fundacji i portalu www.DobraSzkolaNowyJork.com

Poprzedni artykułWebinarium „Dzieci dwujęzyczne” z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności
Następny artykułRusza fakultet „Minor in Polish” na Hunter College!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj