Pod hasłem “Nauczyciel polonijny jako przewodnik po świecie w nowej rzeczywistości” w dniach 23-26 maja w Nowym Jorku obradował XIII Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich. Na zjazd przyjechało ponad 360 nauczycieli, wychowawców i przedstawicieli komitetów rodzicielskich ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, reprezentujących pięciotysięczną rzeszę ludzi związanych z edukacją polonijną na kontynencie amerykańskim oraz zaproszeni goście z Polski i USA.

Zjazd był okazją nie tylko na uczestnictwo w wykładach i warsztatach, by szkolić swoje umiejętności zawodowe, ale również szansą na wymianę doświadczeń z innymi nauczycielami
i przyjaciółmi szkół. Uczestnicy mogli porozmawiać m.in. na temat trudności, na jakie napotyka dzisiaj polonijny nauczyciel w USA. Brak funduszy na wprowadzenie atrakcyjnych metod nauczania, potrzeba większej współpracy z rodzicami, trudności w wyrównywaniu u dzieci różnych poziomów znajomości języka polskiego, to najczęstsze odpowiedzi jakie padały wśród zapytanych uczestników zjazdu.

Realizacja: Marta Kustek, Marcin Kapron

Poprzedni artykułZdjęcia z XIII Zjazdu Polonijnych Nauczycieli i Komitetów Rodzicielskich w Nowym Jorku
Następny artykuł„Jak zainteresować dzieci czytaniem polskich książek?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj