Mirosław Sielatycki, Vice-Minister Edukacji Narodowej RP

Korespondecja własna z Chicago.

Vice-Minister Edukacji Narodowej RP Mirosław Sielatycki poleca nasz portal www.DobraPolskaSzkola.com jako bardzo dobre źródło pomocy dydaktycznej dla polonijnych nauczycieli rozsianych po całym świecie.

25 maja w Chicago rozpoczął obrady XII Zjazd Nauczycieli Polonijnych. Na uroczystej kolacji spotkało się około 500 uczestników Zjazdu. Na Zjazd przybyli nauczyciele polonijni z USA, Kanady, Anglii, Litwy, Irlandii oraz wiele oficjalnych gości z Polski reprezentujących organizacje rządowe.

Pan Konsul z Chicago odczytał list Prezydenta Komorowskiego skierowany do polonijnych nauczycieli
z życzeniami owocnych obrad.

Nastepnie zasłużeni nauczyciele zostali odznaczeni wysokimi polskimi odznaczeniami. I tak, za 50 lat pracy w zawodzie nauczycielskim pani Maria Wójcik z Chicago otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Chicagowscy nauczyciele odznaczeni zostali również Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz siedmioma Medalami Komisji Edukacji Narodowej.

Oficjalne przemówienie wygłosił Vice – Minister Edukacji Narodowej, Mirosław Sielatycki. Pan Minister mówił między innymi o zasobach edukacyjnych w Internecie. Ku mojej wielkiej radości, po wymienieniu paru portali, jak scholaris, polska_szkola, otwarta szkola, pan Minister wymienił jako bardzo dobry portal, który zamieszcza wiele materiałów mogących służyć nauczycielom www.DobraPolskaSzkola.com. Z wielką radością i satysfakcją przyjęłam słowa pana Ministra, z którym miałam okazję zamienić parę słów
i podziękować za tak wielkie wyróżnienie portalu. Pan Minister jeszcze raz powtórzył, że bardzo ceni sobie portal dobrapolskaszkola.com

Po części oficjalnej nastapiła część artystyczna przygotowana przez nauczycieli z Chicago. Nie muszę mówić jak pięknie, z wielkim talentem i dowcipem nauczyciele przygotowali swoje wystąpienie. Zapraszam do obejrzenia transmisji z wystąpienia, www.livestream.com/artvchicago

Przedstawienie Panowie szlachta

I jeszcze jedno. Pakując się na Zjazd wzięłam do samolotu książkę „Freedom Climbers.” Książkę czyta się jednym tchem, ponieważ opowiada o wspaniałych wyczynach polskich himalaistów. Szukając wolnego miejsca, aby usiąść do kolacji, przysiadłam się do stolika, przy którym siedziała pani Jolanta Gluch, dyrektor szkoły im. Wandy Rutkiewicz w Arlington Heights, IL. Cóż za przypadek!

Teresa Osadnik
Dyrektor Polskiej Szkoły im. M. Kopernika w Mahwah, NJ.

Poprzedni artykuł„Gryzie z zazdrości”
Następny artykułChicago 2012: Obrazki z XII Zjazdu Nauczycieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj