Dla turysty Japonia jest pięknym, ciekawym krajem. Jednak niewielu obcokrajowców przyjeżdża na stałe do tego kraju. Rozpoczęcie nowego życia w Japonii jest szczególnie trudne; ludzie nie są zbyt otwarci (z japońskimi znajomymi nie można podyskutować o polityce przy piwie), a znajomość jedynie angielskiego nie jest wystarczająca.
Liczbę Polaków zamieszkujących na stałe w Japonii ocenia się na 800 osób (wg danych podawanych przez Polski Konsulat
w Japonii). Rocznie odwiedza Japonię ok. 6000 osób z Polski. Polonia skupiona jest w okolicach Tokio, gdzie liczebność jej oceniana jest na ponad 400 osób. Są to głównie kobiety, które wyszły za mąż za Japończyków.

Gościem Danusi Świątek jest Halina Urbańska, która przez 17 lat mieszkała w Japonii,
u swojej córki i jej japońskiego męża. Wychowała tam przez ten okres swoją wnuczkę.
Od czterech lat mieszka już w Polsce, w Warszawie. Czy tęskni za swoją rodziną i życiem
w Japonii? Posłuchajmy!

[gplayer href=”https://dobraszkolanowyjork.com/wp-content/uploads/2011/11/hala-urbanska.mp3″][/gplayer]

Poprzedni artykułPhillips Academy in Andover, MA.
Następny artykułBabcia Bożenka: „Moje Święta Dziękczynienia”

1 KOMENTARZ

  1. Prosze o kontakt z p. Halina Urbanska. Mysle o zalozeniu organizacji Polsko Japonskiej dla profesjonalistow, osob o podobnych zainteresowaniach. Rowniez wszystkie inne osoby (szczegolnie malzenstwa) zapraszamy do wspolpracy.

    Pozdrawiam serdecznie,

    Arek i Yumi S.

    eareks@netscape.net
    Skype: eareks121

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj