Fot. David Cooper
Fot. David Cooper
Czarujący ale mroczny, poruszający ale groteskowy musical w reżyserii Jonathana Christensona. The Imaginary Life and Mysterious Death of Edgar Allan Poe opowiada o tragicznym życiu Edgara Allana Poe i wewnętrznych zmaganiach z jakimi poeta się borykał, a które później zainspirowały go do napisania swoich pism. Scenariusz musicalu zawiera wiele odniesień do wierszy i opowiadań Edgara Allana Poe, jak również do prawdziwych wydarzeń z życia poety. Granica pomiędzy fikcją a rzeczywistością jest tu nieco rozmyta, podobnie jak to miało miejsce w życiu prywatnym i zawodowym poety. Wiele ciętych i dziwacznych dowcipów, surrealistycznych obrazów narracji, ciemnych i ponurych wizji, mrocznej muzyki.

Sztuka była pierwotnie wystawiana w Teatrze Catalyst w kanadyjskim Edmonton, w stanie Alberta, potem w teatrach i na wielu festiwalach teatralnych w całej Kanadzie, w teatrze Barbican w Londynie i teatrze New Victory w Nowym Jorku.

Terminy przedstawień:

Poniedziałek: godz. 19.00
Środa: godz. 20.00
Czwartek: godz. 14.30, 20.00
Piątek: godz. 20.00
Sobota: godz. 14.30, 20.00
Niedziela: godz. 15.00


Adres:
New World Stages / Stage 1
340 West 50th Street
Pomiedzy 8 i 9 Ave.
New York NY 10019

Bilety: 75$ – 115$
Rezerwacja/kupno:
Tel. 212-239-6200, 800-447-7400
Online: TUTAJ
Lub w kasie teatru:
New World Stages
340 West 50th Street
(Between 8th and 9th Avenue)


Poprzedni artykułO sercu
Następny artykuł„Chcemy zmieniać świat” – rozmowa z Ana Brajnović z Klubu Filary

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj