7 maja, absolwenci naszej szkoły wzięli udział w Balu Maturalnym 2022. Bal został zorganizowany przez Polską Szkołę im.ks. Stanisława Cholewińskiego przy współpracy ze Zrzeszeniem Nauczycieli Polskich w Ameryce.

Impreza odbyła się w eleganckich salach bankietowych Drury Lane Theatre w Oak Brook ,IL i wzięło w niej udział ponad 550 maturzystów ze wszystkich szkół polonijnych w aglomeracji Chicago. Szkołę Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta w tym roku reprezentowało sześciu absolwentów z wychowawczynią Kingą Pierwołą – Trutą  oraz dyrektorem szkoły.

.

.

.

Podczas balu, szkoły typują jednego ucznia jako „Najlepszy z najlepszych”, który następnie losuje nagrody ufundowane przez sponsorów. Absolwentka naszej szkoły, Anna Smetek, została szczęśliwą posiadaczką nagrody w wysokości $1000, ufundowaną przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce. 

.

.

.

.

Balem maturalnym pożegnaliśmy naszych absolwentów, którzy zakończyli przygodę z polonijną szkołą. Przed nimi jeszcze uroczysta msza św, w intencji wszystkich absolwentów 2022, która odbędzie się 22 maja. 

.

Irena Woźniak
Dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta 

Poprzedni artykuł„Wiedzieliśmy, że damy radę, czyli matura w Szkole K. Pułaskiego w Garfield”
Następny artykułEgzamin na Global Seal of Biliteracy nie sprawił żadnej trudności w Allamuchy, NJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj