Święta Bożego Narodzenia za pasem. Trudno oprzeć się wszechogarniającej krzątaninie i atmosferze zakupów. Ze sklepów, super marketów wynosimy pełne siatki, torby i torebki wypełnione różnymi towarami. Nie liczymy się z kosztami, bo to przecież święta.

Każdego roku z okazji świat organizowane są różne akcje charytatywne, których celem jest pomoc tym, którzy z groszem muszą się liczyć i na ich świątecznym stole zabraknie wielu smakowitości. Nie wszystkie dzieci z biedniejszych rodzin mogą liczyć na mikołajowe prezenty.

Jedną z inicjatyw, będąca odpowiedzią na dziecięce tęsknoty o wizycie dziadka z brodą z wielka torba prezentów, jest organizowana w moim mieście Ostrołęce, na Mazowszu, akcja „Pomagamy Mikołajowi”. Jest ona organizowana z dużym powodzeniem od siedmiu lat.

Dzieci napisały listy do Mikołaja, przelały na papier swoje marzenia oraz wysłały je pod wskazany adres. Każdego roku paczki przychodzą również zza oceanu.

Należy liczyć, że i w tym roku Polacy mieszkający w USA i innych krajach przyjmą na siebie rolę darczyńców i dołączą do „Koła Dobrego Serca”.

Dzieci uwielbiają słodycze. Można wysłać paczkę, wkładając do niej różne słodkie przysmaki: czekoladki, batoniki, wafelki, cukierki, galaretki.

Paczki należy wysłać pod adres:

Informedia rozmaitości
Sławomir Olejniczak
Ul.Hallera 13
07-410 Ostrołęka
Poland

Więcej informacji o ostrołęckiej akcji można przeczytać na stronie internetowej www.pomagamymikolajowi.pl

Hymn akcji PomagamyMikolajowi.pl


Poprzedni artykułAndrzejki na Maspeth
Następny artykułZ podróży po Indiach, czyli Sai Ram Indie. Cz.X Zabytki i atrakcje stolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj