Zaproszenie Wieczor ze Sztuka

6 czerwca o godzinie 16.00  warto i trzeba wybrać się na „Wieczór ze sztuką” w Konsulacie RP w Nowym Jorku, którego organizatorem jest Children’s Smile Foundation.

„Już po raz dziesiąty odbędzie się „Wieczór ze Sztuką”, który jest  naszą doroczną imprezą, mającą na celu pozyskanie funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom” – mówi dyrektor  fundacji Joanna Mrzyk. – „Dochód z aukcji zostanie przekazany na zorganizowanie warsztatów artystycznych oraz wakacji dla dzieci z domów dziecka i ośrodków, które nadesłały prace na aukcję, a także na pomoc w opłaceniu kosztów leczenia podopiecznych naszej fundacji. Trudno powiedzieć, ile już zebraliśmy razem funduszy. W zeszłym roku udało się zebrać ponad $10,000, z czego przekazaliśmy donację w wysokości $ 1,240 na leczenie Klary i Ameli Imielskich, które cierpią na opóźnienie psychoruchowe i epilepsję. Następnie fundacja przekazała także sumę $ 1,500 na konto szpitala w Monachium na pokrycie kosztów operacyjnych serca Poli Gradowskiej oraz zakupiliśmy wózek inwalidzki za $ 3,600 dla 8-letniej Martyny Plich, która ma porażeniem mózgowe i wymaga stałej opieki medycznej i rehabilitacji. Rodzice utrzymują się z pracy w gospodarstwie rolnym. Mają jeszcze dwóch synów w wieku 6 i 10 lat” – dodaje Mrzyk.

Fundacja otrzymuje od artystów obrazy w formie donacji  lub za niewielkie wynagrodzenie.          „Stale możemy liczyć na donacje Rafala Olbinskiego, a w tym roku Mariola Olbińska przekazala wiele prac innych artystow również jako donacje” – mówi Mrzyk.

zdjecie Martynki
Martynka Plich

Wśród artystów systematycznie wspierających działalność fundacji znajdują się: Jerzy Skowron, Piotr Betlej, Tomek Bogacki, Bogdan Kujawski, Zbigniew Sokolowski, Katarzyna Iwaniec, Edmund Korzeniewski, Dariusz Smiechowski, Ewa Zeller, Mietko oraz Halina Wiel.Będą też prace z Polski: fotografa Andrzeja Tyszko i malarzy Krzysztofa Kamonta, Roberta Matejko i Agnieszki Waszak. Po raz pierwszy dotarły do fundacji prace rzeźbiarza Jerzego Chojnowskiego i fotografa Jacka Szymuli.

W tym roku na aukcji zostaną zaprezentowane prace namalowane przez dzieci z domów dziecka  w Białymstoku, Jeleniej Górze, Przesiece, Tow. Św.Brata Alberta ze Stalowej Woli, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku  oraz Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych NIKE w Białymstoku.

W programie muzycznym przewidziano występy Kwartetu Paderewskiego i Kobo Music Studio, pod kierunkiem Bożeny Konkiel.Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji przesłanej e-mailem na info@childrenssmilefoundation.org do 2 czerwca.

 

Danuta Świątek

Poprzedni artykułFestyn „Uśmiech Dziecka” Fundacji Children’s Smile. 31 maja
Następny artykułDwujęzyczne polsko-angielskie klasy w szkołach publicznych w Nowym Jorku już we wrześniu 2015 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj