Archiwum Pełne Pamięci to nowy projekt i portal Instytutu Pamięci Narodowej. Ma on służyć ratowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, w tym cennych dokumentów, które – choć dla poprzednich pokoleń Polaków były relikwiami, dziś ludziom nieznającym ich wartości mogą się wydać zbiorem papierów bez wartości.

Apelowi o przekazywanie lub udostępnianie takich materiałów, także kronik czy zbiorów rodzinnych, towarzyszy uruchomienie nowego portalu – www.archiwumpamieci.pl. Także za jego pośrednictwem można się skontaktować z pracownikami instytutu, by przekazać im dokumenty czy zainteresować IPN opowieścią o losach własnej rodziny.

Pracownicy IPN zachęcają do wspólnego budowania Narodowego Zespołu Archiwalnego, dlatego zależy im na nagłośnieniu projektu w mediach. Interesujące materiały i dokumenty można przekazywać jednak w każdym oddziale IPN, nie tylko za pośrednictwem portalu archiwumpamieci.pl.

 

 

Poprzedni artykuł„Zawsze lubiłem ryzyko i granie o wysoką stawkę”
Następny artykułWyniki konkursu „Polska w obiektywie polonijnego dziecka”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj