Ośmiominutowa animowana wersja historii Polski to wizualny poemat, gdzie „ważne momenty naszej historii wymieszane są ze skojarzeniami, z symbolami, prezentacjami miast, ludzi, charakterystycznych budowli; to obraz, na którym przewijać się będzie mapa, wizualne wyjaśnienia konkretnych sytuacji, ważne gesty, ważne słowa”. Film został przygotowany pod opieką naukową wybitnego historyka, prof. Henryka Samsonowicza.

Jego autorem jest Tomasz Bagiński, mistrz współczesnej polskiej animacji, nominowany do Oscara za utwór „Katedra”. Film powstał na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, ktora zaprezentowala go w Pawilonie Polskim na EXPO 2010 w Szanghaju.

 

 

 

Poprzedni artykuł„W tajemniczym ogrodzie”
Następny artykułKlub Młodych Literatów: „Cisza pisze wiersze razem ze mną” – rozmowa z Moniką Bałdygą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj