Anna Kaczmarski i Patryk Płoszaj na najwyższym podium
Anna Kaczmarski i Patryk Płoszaj na najwyższym podium

Już po raz 7. mistrzowskie złoto przypadło parze młodych tancerzy z Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki Annie Kaczmarski i Patrykowi Płoszajowi. Tym razem młodzi zdobyli go na Mistrzostwa Świata WDC Open World Championships w tańcach towarzystkich, które odbyły się w dniach od 4 do 6 grudnia 2015 roku w Paryżu.

W rozgrywkach brali udział tancerze amatorzy i zawodowcy z całego świata, których oceniało na przemian 75 jurorów. Ania i Patryk reprezentujący Stany Zjednoczone wzięli udział w tańcach standardowych w kategorii poniżej 19 lat oraz poniżej 21 lat.

Wywiad z francuska telewizjaW obu kategoriach wiekowych byli bezkonkurencyjni.

Józef Pałka z Josephs Dance Studio nie kryje zadowolenia. 

„Jestem bardzo dumny z ich następnego wielkiego sukcesu” – mówi Pałka – „Zwycięstwo w Assen w Holandii sygnalizowało wysoką formę Ani i Patryka. Moim marzeniem jest, aby te same sukcesy odnosili w przyszłości w najbardziej prestiżowej kategorii Adults.”

Po ogromnych sukcesach nie kryła radości mama Ani – Barbara Kaczmarska.

„Ich sukces to lata wyrzeczeń, treningu i bardzo ciężkiej pracy na parkiecie” – powiedziała – „Dużym wyzwaniem w tym wszystkim jest umiejętność pogodzenia nauki oraz tańca. Bardzo chciałam, aby wygrali, ale nie spodziewałam się, że wywalczą aż dwa tytuły mistrzowskie”.

Kolejne wielkie osiągnięcie Ani i Patryka jest również sukcesem polonijnej społeczności w Stanach Zjednoczonych. W 2015 roku młodzi tancerze zostali uhonorowani zaszczytnym tytułem Wybitnego Polaka za granicą. To wyróżnienie oraz nagrodę otrzymali z rąk Konsul Emili Gmiter podczas 6-tych Polonijnych Mistrzostw Ameryki w Tańcu Towarzyskim w Passaic, NJ.

Przed parą niebawem Mistrzostwa USA i Światowy Festiwal Tańca Blackpool.

 

Agnes Mierzwa

Zdjęcia: Joseph’s Dance Studio

Poprzedni artykuł„Lunch z astronautą”
Następny artykułDwujęzycznym hałas mniej straszny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj