Od lewej: Waldemar Rakowicz, ks. Dariusz Plicharz, Jozef Palka, Ryszrd Maks, ks. Widold Mroziewski i tancerze
Od lewej: Waldemar Rakowicz, ks. Dariusz Plicharz, Jozef Palka, Ryszrd Maks, ks. Widold Mroziewski i tancerze

W sobotę, 22 listopada, odbył się andrzejkowy bal w Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Św. Jana Pawła II przy parafii Św. Krzyża w nowojorskiej dzielnicy Maspeth. Na imprezę przybyło blisko 180 osób. Otworzył ją dyrektor szkoły Waldemar Rakowicz, który powitał proboszcza parafii Witolda Mroziewskiego i wikarego ks. Darusza Blicharza, kapelana Klubu Myśliwych i nauczyciela religii w polskiej szkole.

W zabawie uczestniczyło całe grono pedagogiczne szkoły, rodzice, parafianie, przyjaciele i członkowie Klubu Myśliwych Św. Huberta, na czele z prezesem Ryszardem Maksem. Program artystyczny zapewnili tancerze Joseph’s Dance Studio-Józefa Pałki w składzie: Agnieszka Szymańska i Victor Lubnicki, sekcja Wallington oraz brązowi medaliści Misrzostw USA Maya Kulagowski i David Kobus, sekcja Maspeth. Młodzi artyści zatańczyli szereg tańcow standardowych i latynoamerykańskich. Ich występ poprowadził Józef Pałka.
Znakomite jedzenie przygotowały mamy z komitetu rodzicielskiego szkoły, natomiast oprawę muzyczną zapewnił zespół ”The Masters” w składzie Ewa i Dariusz Gintorowicz, Zbigniew Kaczynski i Adam Mikula.

Dochód z zabawy został przeznaczony na potrzeby polskiej szkoły. Upominki na loterię fantową ufundowała PSFUC.

Agnes Mierzwa

Agnieszka Szymanska i Victor Lubnicki
Agnieszka Szymanska i Victor Lubnicki
Maya Kulagowski i David Kobus
Maya Kulagowski i David Kobus
Poprzedni artykuł„Jest takie polskie przedszkole na Łotwie”
Następny artykułBabcia Bożenka: Zaproszenie do „Koła Dobrego Serca”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj