Złota Lista książek do czytania dzieciom, została opracowana przez Fundację ABCXXI, organizatora popularnej akcji Cała Polska (Polonia) czyta dzieciom”. Na liście umieszczane są tytuły książek, które w odczuciu jej pomysłodawców uczą dzieci czegoś dobrego, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, przynoszą dobre wzorce zachowań – życzliwości, uczciwości, mądrości, odwagi. Lista jest stale uaktualniana. Poniżej zamieszczamy jej najbardziej aktualną wersję, z zaznaczonymi nowymi pozycjami książkowymi.

Twórcy Listy sugerują, by tytuły opatrzone gwiazdką najpierw przeczytać/przejrzeć samemu i dokonać wyboru fragmentów, zanim zaczniemy czytać dziecku, ponieważ oprócz uniwersalnych treści mogą one zawierać rozdziały lub akapity związane z realiami innej kultury, które nie zawsze są interesujące lub zrozumiałe dla dziecka.

 

Złota Lista Książek 2017 – wersja pdf

 

 

 

 

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: Pola nadziei dla chorych
Następny artykułNew York City – dance off!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj