Dużą niespodziankę zrobili redakcji naszego portalu, nauczyciele, rodzice i dzieci z Polskiej Szkoły im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie w Nowym Jorku.
W ramach prowadzonej przez nas akcji „Pluszakowy Most” przynieśli oni w ubiegłą sobotę, 28 stycznia, do siedziby swojej szkoły ponad tysiąc zabawek i pluszaków. Całą scenę audytorium zajęły lalki, samochody, pluszaki wszelkich rodzajów i rozmiarów, książeczki, klocki i wiele innych atrakcyjnych zabawek dla dzieci.

Nawet najmłodsi uczniowie szkoły byli bardzo przejęci akcją, wielu z nich poprzynosiło swoje ulubione pluszaki. „Myślę, że zabawki potrzebne są dzieciom, żeby nie czuły się samotne” – powiedziała jedna
z najmłodszych uczestniczek akcji.

Pluszakową zbiórkę w swojej placówce zorganizowała dyrektor szkoły Anna Kubicka, która zachęciła pozostałych nauczycieli, rodziców i uczniów do podzielenia się zabawkami z innymi dziećmi.
„Szkoła nie tylko uczy, ale przede wszystkim wychowuje” – powiedziała Anna Kubicka – „Chcemy wychować odpowiedzialne, dojrzałe, kolejne pokolenie młodych Polaków i w odpowiedzi na moją prośbę, dzieci postanowiły podzielić się swoimi zabawkami, aby pomóc tym dzieciom, które mają troszkę gorszą sytuację.”

Akcja Pluszakowy Most prowadzona jest od roku przez nasz portal. Zbierane w niej zabawki przesyłane są do przedszkoli w małych miejscowościach w Polsce. Do tej pory pluszaki już dwukrotnie były wysyłane do polskich dzieci. Trzecia przesyłka, dzięki akcji w szkole Sienkiewicza, największa z dotychczasowych, trafi zarówno do wybranych wiejskich przedszkoli, jak i wybranych domów dziecka w Polsce.
Wszystkim uczestnikom zbiórki bardzo dziekujemy!

Redakcja portalu www.DobraPolskaSzkola.com

Sponsorem akcji jest firma wysyłkowa DOMA Export z Linden, NJ.

Doma

Poprzedni artykuł„Wyspa nadziei” czyli Ellis Island.
Następny artykuł„Kiedy język angielski nie męczy, a bawi?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj