W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą Powstania Warszawskiego, Polska Szkoła im. św. Stanisława Kostki w Wallington zorganizowała Akcję Pisania Listów do Powstańców Warszawskich. Zachęcamy młodzież i dzieci do napisania listów i kartek, adresowanych do tych, których nazywamy obrońcami Warszawy. Z roku na rok liczba tych osób maleje. Obecnie na naszej liście znajduje się 135 nazwisk.

Pokażmy, że Polonia pamięta o prawdziwych bohaterach walki o wolność. Podziękujmy naszym powstańcom za ich heroizm, poświęcenie, odwagę i bohaterstwo.

Zainteresowane osoby prosimy o napisanie w języku polskim listów, kartek z życzeniami oraz namalowania rysunków, które będą wyrazem naszej pamięci i wdzięczności. Listy powinny być skierowane do adresata, najlepiej pisane odręcznie, długopisem, starannie. Praca musi być czytelna i estetyczna.

Jesteśmy przekonani, że listy te sprawią ogromną radość ich adresatom.
Zostaną im przekazane 1 sierpnia 2023 w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Akcja objęta jest patronatem honorowym Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku, pana Adriana Kubickiego oraz Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy na adres: plszkolamsh@gmail.com
lub telefoniczny (201) 410-9363 wówczas podamy nazwisko powstańca wraz z linkiem do biogramu. Następnie prosimy o wysłanie listu, kartki lub rysunku do 10 czerwca na adres:

Polska Szkoła im. św. Stanisława Kostki
127 Paterson Ave.
Wallington NJ 07057

Poprzedni artykułI Światowy Kongres Edukacji i Nauki Polskiej za Granicą
Następny artykułGraduacja 2023 w Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta