Polska Szkoła Dokształcająca im. Marii Skłodowskiej – Curie w Irvington NJ obchodziła 12 stycznia Jubileusz 50 – lecia. W uroczystości wzięło udział wielu gości, wśród których była Prezes CPSD Dorota Andraka i Prezes Maria Paździor – Marchwińska, przedstawiciele PSFCU, byli kierownicy szkoły, przedstawiciele Komitetów Rodzicielskich z Jadwigą Kopalą, tegorocznym Wielkim Marszałkiem Parady Pułaskiego 2020r., osoby duchowne, absolwenci i  uczniowie.

Po odczytaniu Listu Gratulacyjnego od Konsula Generalnego RP w NY, skierowano wiele podziękowań, gratulacji i życzeń do całej szkolnej i parafialnej społeczności.

Izabela Spolnik – Zuska w imieniu PSFCU przekazała na ręce dyrektor szkoły Anny Cieśluk dotacje dla placówki, a Dorota Andraka i Maria Marchwińska wręczyły Dyplomy Prezesa. Otrzymali je: Ksiądz Tadeusz Trela, przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego Iwona Parzych, dyrektor Anna Cieśluk oraz Grono Pedagogoczne – vice dyr. Maria Sowińska, Janina Kieras, Renata Wilinska, Siostra Magdalena Oleszkowicz, Monika Ferenc i Anna Matlosz. Janina Kieras otrzymała również Dyplom Dyrektora.

Część oficjalną zakończyli absolwenci: Iwona i Natalia Wójcik, Krystyna i Emily Grodzki, Mateusz Kotowski oraz uczennica kl. 8 Veronica Parzych. Po oficjalnej części uroczystości goście mogli odnaleźć swoje nazwiska na Liście Sponsorów i Przyjaciół Szkoły, oglądać Jubileuszowe Wystawy, wpisać się do Księgi Gości oraz podziwiać Księgę Pamiątkową wydaną z okazji Jubileuszu placówki.

Uroczystość zakończyły Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły, a zwieńczeniem uroczystości był tort, odśpiewanie “sto lat” i muzyka porywająca do tańca.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział w Jubileuszu Naszej Szkoły, który tak, jak każdy kolejny rok, jest naszym wielkim sukcesem.

.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie

Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Irvington NJ

Poprzedni artykułNajbardziej chciał powiedzieć babci, że zdał Seal of Biliteracy!
Następny artykułMagiczne jasełka w Linden